reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID Buggy

Volkswagen ID Buggy için seri üretim sesleri; işte heyecanlandıran detaylar

Geçtiğimiz yılın Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan Volkswagen ID Buggy, önümüzdeki 5 yıl içerisinde üretim bandına göz kırpıyor.

Advertisement

Volkswagen cephesinin son 5 yıllık süre içerisinde ID rozeti altında karşımıza çıkarttığı konseptlerin pek çoğu büyük ilgi çekmeyi başardı. Özellikle geride bıraktığımız gün seri üretim süreciyle ilgili önemli bir gelişmesini sizlerle paylaştığımız ID Buzz‘ın bu ilginin merkezinde olduğunu bir kez daha belirtmek gerekiyor. Markanın geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Buggy modeli de listenin ilgi anlamında en merak edilenleri arasında üst sırada kendisine yer buldu. Özellikle tasarım ve yetenekleriyle bambaşka bir yerde konumlanan modelle ilgili gelen son bilgiler, şirketin bunu üretime sokmayı planladığını gösteriyor. Eğer iddialar gerçeğe dönüşürse Volkswagen ID Buggy için 2025 yılını üretim bandının başlangıcı olarak işaretleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Buggy için öne çıkan veriler

Bir elektrikli “ultra arazi aracı” fikrinin yansıması olan Buggy’nin günümüz itibarıyla seri ürtim dinamikleri hakkında çok az şey biliniyor. Markanın burada hedeflediği parça ise Land Rover gibi üst seviye bir arazi performansı. Aracın rakamsal verileri noktası da elbette konsept bazlı olarak değerlendirilebilir. 2 ve 4 kişilik olarak kombin edilebilir bir yapıya sahip olan modelin üstü açık veya kapalı olarak kullanılabilmesi hedefleniyor. Yine bu durum Defender ve Wrangler gibi modellerin de sökülebilir gövde dinamiklerine göz kırpıyor aslında. ID ailesinin tüm üyelerinde olduğu gibi MEB platformu üzerine kurulan araç, 201 beygir güç ve 301 Nm tork gibi nitelikli bir değer dinamiğine sahip. Konseptte kullanılan 62 kWh pil paketiyse tam kapasitede 250 kilometre menzilin yakalanabilmesine olanak tanıyor. Performans verileri ise 7,2 saniyelik 0-100 ve 160 km/s maksimum hız olarak tablodaki yerini koruyor. Projenin seri üretim aşamasında isim değişikliğine gidilmesi de ihtimaller arasında. Önümüzdeki birkaç yıl Buggy’nin üretimiyle ilgili somut detayları alacağımız günlere sahne olacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın