reklamı kapat

POPÜLER

Amazfit Ares akıllı saat

Türkiye’de de beklenen Amazfit Ares akıllı saat tanıtıldı; işte fiyatı!

 - Güncelleme: 19 Mayıs 2020 12:09

İlk bilgileri geçtiğimiz günlerde gelen Amazfit Ares akıllı saat sonunda resmi olarak lanse edildi. İşte model hakkında bilinmesi gerekenler;

Xiaomi tarafından satılan Mi Band serisi akıllı bileklikleri de üreten Huami‘nin dikkat çekmeyi yeni akıllı saat modeli Amazfit Ares, tasarım konusunda sürpriz olmadığı üzere üzere köşeli bir gövdeyle karşımızda bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi gövdesine oranla ufak kalan 1,28 inç renkli bir ekran ile gelen saat, bu ekranı Gorilla Glass 3 ile koruyor. Firmanın kendi işletim sistemini kullanan ve birçok özel saat arayüzü taşıyan model, tahmin edebileceğiniz gibi birçok kalemde aktif olarak aktivite takibi yapabiliyor. Saatin egzersiz sırasında vücudunun tükettiği en yüksek oksijen miktarını (VO2 maks.) belirleyebildiği ve nabız ölçümü yapabildiği de önemli detayları arasında yer alıyor. Elbette belirli bir derinliğe kadar su geçirmeyen Amazfit Ares, sürpriz olarak kişilerin danslarını da bir egzersiz olarak takip edebiliyor. Aynı zamanda boks gibi sporlar için de özelleştirilen akıllı saat, basit modunda 90 gün, normalde ise 14 gün gibi oldukça yeterli bir pil ömrü sunuyor. Bu 14 gün içerisinde GPS dahil tüm özelliklerin kullanılması yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazfit Ares akıllı saat Türkiye pazarında da satılabilir

Çünkü firmanın saatleri Türkiye’ye Xiaomi tarafından getiriliyor. Peki Ares’in fiyatı ne kadar? Modelin açıklanan satış fiyatı yaklaşık olarak 70 dolar seviyesinde yer alıyor. Saatin ilk olarak Çin merkezli olarak satılacağını belirtelim. Ancak bunun kısa süre içinde değişmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken modellerden Apple Watch Series 5

İLGİLİ HABERLER