reklamı kapat

POPÜLER

Amazfit Neo akıllı saat

Bütçe dostu ilginç akıllı saat Amazfit Neo tanıtıldı; işte fiyatı

Xiaomi Mi Band serisinin arkasındaki üretici firma Huami, bu sefer bütçe dostu ilginç akıllı saat Amazfit Neo ile karşımızda.

Birçok giyilebilir ürüne imza atan ve özellikle çok sayıda akıllı saati bulunan Huami, Amazfit Neo ile bunlar arasına ilginç bir seçenek daha ekliyor. Birçok güncel akıllı saatten farklı olarak bir LCD ekrana değil eski tip renksiz 1,2 inç ekrana sahip olan model, retro çizgide tamamen plastik bir gövde üzerine kuruluyor. İki farklı gövde / kayış rengi bulunan akıllı saat, ekran üzerinden değil yan taraftaki fiziksel butonlar üzerinden kontrol ediliyor. Çünkü saatin ekranı dokunmatik özelliği sunmuyor. 160 mAh piliyle tam dört haftalık pil ömrü getiren Neo, akıllı telefonlar ile Bluetooth bağlantısı kurarak bildirimleri (Çağrı ve mesaj) üzerine alabiliyor. Su geçirmeyen ve birçok kalemde aktivite takibi yapabilen ürün, nabız ölçebiliyor ve aynı zamanda uyku takibi de gerçekleştirebiliyor. Bünyesinde tahmin edebileceğiniz üzere GPS yer almayan Neo, basit yapısı nedeniyle 40 dolarlık gibi düşük bir fiyat ile ilk olarak Çin merkezli olarak raflardaki yerini alıyor. Modelin ilerleyen dönemde global olarak da satılacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazfit Neo akıllı saat yanında firma Amazfit Band 5 akıllı bileklik modelini de satışa açıyor

Amazfit Band 5 akıllı bileklik halen resmi olarak tanıtılmadı. Ancak bileklik kısa süre önce Amazon üzerinde listelendi. Amazon’a göre Amazfit Band 5 modeli 30 Eylül tarihinde satışa çıkıyor. Bu modelin en önemli özelliği ise yerleşik dijital asistan Alexa desteği oluyor. Bu sayede akıllı bileklik ile konuşarak birçok konuda bilgi alınabilecek deniyor. Modelin Amazon’dan görünen fiyatı ise 50 dolar seviyesinde yer alıyor. Cihazda SpO2 dahil birçok standart sağlık özelliği de aktif olarak sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli