reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den ABD’ye rağmen gelen büyük başarı!

ABD ambargosunun büyük şekilde yaraladığı Huawei, buna rağmen 2019’da çok büyük bir gelir elde etti ve 2018’i geride bırakmayı başardı.

Huawei, biliyorsunuz Mate 30 ailesi başta olmak üzere yeni cihazları için ABD ambargo yüzünden Android lisansı alamıyor. Bu durum yeni modellerin satışlarını ciddi şekilde engelliyor. Ancak 2019’un başında çıkan sorunsuz cihazlar ve 5G altyapısındaki büyük talep sayesinde firma, 2019’u hatırı sayılır oranda büyük bir rekor ile kapattı. Yapılan resmi açıklamaya göre Huawei 2019’da tam 122 milyar dolar gelir elde etti. Bunun 2018’e oranla tam yüzde 18’lik bir artış anlamına geldiği aktarılıyor ve bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Geçtiğimiz yıl global olarak 206 milyon, bu yıl ise tam 240 milyon telefon sattığını açıklayan firma, şu an dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi konumunda yer alıyor. 32 yıllık firmayı 2020 yılında daha zorlu bir mücadele beklerken, şirket buna hazır görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, en son Mate 30 ailesiyle elde ettiği başarıyla gündeme gelmişti

Kısa süre önce aile için son sevkiyat rakamının 12 milyonu geride bıraktığı aktarılmıştı. Yapılan hesaplamalara göre sadece aralık ayında 5 milyon sevk edilen telefonlar, firmanın maddi olarak yüzünü güldürmeyi sürdürüyor. Biliyorsunuz Huawei ailenin global satışını da genişletmeye çalışıyor. Örneğin 2020 Ocak ayında Mate 30 Pro’nun Türkiye satışı başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Mate 30 Pro modeli