reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan ilginç “genişleyebilen ekranlı telefon” tasarımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yine ilginç bir akıllı telefon tasarımıyla gündemde bulunuyor. Bu sefer “genişleyebilen ekranlı” bir model karşımızda.

Advertisement

Samsung, akıllı telefon sektörünün geleceği için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaları alınan patentler sayesinde biz de görebiliyoruz. İşte bunların en yenisi, karşımıza genişleyebilen ekranlı bir akıllı telefon çıkarıyor. Biliyorsunuz günümüzde akıllı telefonlar oldukça büyük ve uzun hale geldi. Bu da bazı taşıma sorunları yaratabiliyor. Samsung’un yeni telefon tasarımı ise bu taşıma sorunlarını ortadan kaldırabilecek yapıda. Çünkü bu patenti alınan model sadece ihtiyaç olduğunda uzatılabilen / genişleyebilen bir ekrana sahip. Yeni nesil katlanabilir esnek OLED ekranlar sayesinde mümkün olacağı düşünülen bu yapı, gerçekten ilginç görünüyor. Bu sayede içerik telefona değil, telefon içeriğe uyum sağlayabiliyor. Bu yapı tek elde kullanım için de çok güzel duruyor. Telefonu tek elde kullanırken ufaltma, ihtiyaç olduğunda da büyütme fikri gerçekten çok kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, bu konuya büyük önem veriyor

Firma sektörün geleceğini şu an katlanabilir telefonlar üstüne kuruyor. Biliyorsunuz Samsung’dan yakın zamanda dikey katlanabilir Galaxy Fold 2 de geliyor. Galaxy Fold ile katlanabilir pazarı başlatan isimlerden olan teknoloji devi, kendi panel / ekran teknolojilerini üretebildiğinden kilit bir noktada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni modeli Mi Note 10