reklamı kapat

POPÜLER

Pininfarina

Pininfarina imzalı bir elektrikli SUV daha göründü; Chery S61 modelinden ilk detaylar

Çin’deki elektrikli otomobil yarışındam arkası için bir kilometre taşı olacak Chery S61, geliştirme sürecinde Pininfarina imzasını taşıyanlardan.

Advertisement

Geçmişi 1930’lara kadar dayanan ve Ferrari, Lamborghini ve Alfa Romeo gibi köklü isimler için gerçekleştirdiği tasarımlarla zihinlerimize kazınan Pininfarina şu sıralar Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden birisi. Yerli otomobilin tasarım sürecinde ortak çalışma yürüttüğü şirket, son yıllarda daha çok elektrikli konsept projelerle anılıyor. Kendi içerisindeki oluşumla başlı başına bir elektrikli otomobil markası olarak da faaliyet göstermeye başlayacak olan İtalya merkezli ekibin imzası yeni bir modele daha işlenmek üzere. Bir dönem Türkiye’de de önemli faaliyet gösteren Chery, önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunacağı SUV modelinin detaylarıyla karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pininfarina dokunuşlu Chery S61 SUV üretim bandında görüntülendi

Şimdilik Chery S61 olarak isimlendirilen model aslında Çinli marka için yeni bir dönemin de başlangıcı niteliğinde. Markanın kendi içerisine geliştirdiği ve LFS adı verilen elektrikli altyapının ilk kullanılacağı model olma özelliğini taşıyan S61’in adının da Pininfarina tarafından kodlanmış olması da ilginç detaylar arasında. Alüminyum alaşım merkezli olarak imal edilen bu altyapının batarya ve performans dinamikleri ise şimdilik netlik kazanmış değil. Tasarım noktasında Lynk & Co çizgilerini aklımıza getiren modelin menzil noktasında 300 kilometre dolaylarında seyretmesi şaşırtıcı olmayacak bir sınır olarak değerlendirilebilir. Kokpitinde barındırdığı ahşap detaylar ve dijital ekranlar ise modelin hedeflediği kitleyi de önemli oranda ortaya koyuyor. Kısa süre içerisinde daha net detaylarıyla göreceğimiz modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtımı