reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, işletmeler ile mesajlaşmayı hızlandırıyor

WhatsApp biliyorsunuz kişisel görüşmeler yanında şirketler ile iletişim için de inanılmaz yüksek oranda kullanıyor. İşte bu konuda yeni imkanlar geldi.

WhatsApp, işletmeler ile iletişimde telefon görüşmesi yapmak istemeyenler için büyük bir boşluğu doldurdu ve anlık iletişimi kolaylaştırdı. Firma kısa süre önce tam bu konuda Business API yenilikleri gerçekleştirdi.

Yapılan iyileştirmelerin faydası firmaya göre şu olacak:

“İyileştirmeler bir işletme çözümü sağlayıcısıyla çalışmak veya gelecekte doğrudan Facebook’tan destek almak isteyen daha fazla sayıda orta ya da büyük ölçekli işletmenin müşterilerle WhatsApp üzerinden sohbet etmesini kolaylaştıracak.”

WhatsaApp’ın resmi açıklamasına göre yeni dönemde işletmelerin faaliyete geçip çalışmaya başlama süresi birkaç haftadan sadece beş dakikaya indirildi.

Şirket, her geçen gün daha fazla sayıda işletme WhatsApp’a geçerken biz de bu işletmelerin müşterileriyle iletişim kurma yollarını geliştiriyoruz açıklamasını yapıyor.

Burada bir örnek veriliyor. Önceden işletmelerin genellikle sadece tam vaktinde bildirim gönderme seçeneğine sahip olduğu ve bunun müşterilerle 24 saatlik aralık dışında iletişim kurulmasını güçleştirdiği aktarılıyor.

Şimdi ise daha fazla mesaj türünü destekleniyor ve böylelikle işletme örneğin bir ürün tekrar stokta olduğunda müşterilere bilgi verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşletmeler için WhatsApp olmazsa olmazlardan oldu

Söylendiği kadarıyla yeni dönemde 10 adede kadar seçeneğin yer aldığı bir menü de sunuluyor ve yeni gelen liste mesajları sayesinde artık müşterilerin yanıt yazmasına gerek kalmıyor.

İşletmeler, WhatsApp Business API hesapları üzerinden üç adede kadar yanıt seçeneği belirleyebiliyorlar. Böylece müşteriler yanıt düğmelerini kullanarak bu seçeneklerden birine dokunup kolayca seçim yapabiliyor.

Bu arada son güncellemelerle birlikte müşterilerin herhangi bir sebepten dolayı engellemek istedikleri bir işletmeyle ilgili deneyimleri hakkında daha kapsamlı geri bildirim vermesi için yeni yollar da sunuluyor. Bu da oldukça önemli görünüyor.

Firma yeni dönemi için yaptığı açıklamayı şu şekilde sonlandırıyor:

“WhatsApp’ın insanlar ve işletmeler arasında en pratik ve kişisel iletişim yolu olmasını istiyoruz. İşletmelerle mesajlaşmayı daha iyi hale getirmek için sunduğumuz bu yeni deneyimlerden dolayı çok heyecanlıyız.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın