reklamı kapat

POPÜLER

Ford

Ford yeni nesil multimedya sistemi SYNC 4 için ilk özellikleri açıkladı

Önümüzdeki süreçte karşımıza çıkarılacak her Ford modelinin merkezini süsleyecek olan SYNC 4, bir önceki nesline göre çok ciddi geliştirmelere sahip.

Motor ve tasarım gibi noktalarıyla kullanıcılara yeni bir deneyimin kapılarını açan son nesil otomobiller için artık multimedya sistemleri de üst sıralarda yer almaya başladı. Özellikle teknolojinin araç içerisindeki en belirgin detaylarından biri olarak kabul edilmeye başlanan bu ögenin her yeni jenerasyonda daha da ebatsal büyüyüşüne şahit oluyoruz. Ford da yeni modellerinde kullanmak üzere ilk resmi detaylarını paylaştığı SYNC 4 ile her şeyden önce kullanıcılarını daha modern bir arayüzle selamlayacağının sinyallerini veriyor. Halihazırdaki versiyona oranla adeta devrimsel diyebileceğimiz yeni yazılım tasarımı beraberinde standart olarak bulut desteğini de getirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford multimedya sistemi artık daha kullanıcı dostu

Markadan yapılan teknik detaylamamaya baktığımızda bizleri sadece yazılımsal değil ekranlar nezdinde verilen destek de ilgilendiriyor. Nitekim bu noktada 8 inçten başlayıp 15,5 inçe kadar uzanan geniş bir aralık dikkat çekiyor. Yeni SYNC 4 ile birlikte Apple CarPlay ve Android Auto ile birlikte Amazon Alexe akıllı asistan desteğini de yine listede görebiliyoruz. Tabi ki bu destekler sesli komut algılama gibi günümüzde de oldukça kullanışlı olan özelliğe de sahip olacak. Üzerinde konuşulması gereken bir diğer nokta ise yazılımın çok pencere desteğini sunabilecek olması. Bu da ekranı ufak pencerelere bölerek farklı işlemleri aynı anda kontrol edebileceğimiz anlamına geliyor. Yeni SYNC 4’ün ilk olarak 2020’deki belirli yeni Ford modellerinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bunlar arasında bir süredir gündemde olan Mustang tasarımlı elektrikli SUV’Nin olması da şüphesiz oldukça önemli.

İlginizi çekebilir

Ford Mustang merkezli elektrikli SUV için önemli detaylar