reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac

Mac bilgisayarlar için ortaya çıkan ilginç gelişme: Pro Mode

Teknoloji devi Apple, Mac tarafında ilginç bir haberle gündeme geldi. Bilgisayarlar için çok yakında bir “Pro Mode” seçeneği sunulabilir.

Apple’ın Mac bilgisayar ailesinde direkt olarak açabileceğiniz bir yüksek performans modu bulunmuyor. İşte bunun yakında değişeceği iddia ediliyor. Çünkü macOS Catalina 10.15.3 beta kodlarında bir “Pro Mode” ibaresi bulundu. Kodlara bakıldığı zaman bu modun direkt olarak sistem fanlarıyla bağlantısı bulunuyor. Kaynaklara göre bu mod açıldığı zaman bilgisayarın fanları normalden çok daha hızlı dönecek, bu sayede de daha yüksek performans elde edilebilecek. Özellikle MacBook modelleri için düşünüldüğü aktarılan Pro Mode, fan limitlerini de genişletebilecek deniyor. Yani fanlar yük altında normalde döndüğünden daha yüksek hızda dönebilecek. Bu birçok durum için güzel görünürken, Pro Mod özelliğinin sadece 16 inç MacBook Pro ve yeni Mac Pro için olacağını iddia eden kaynaklar da bulunuyor. Bu arada firmanın yeni klavyeye sahip 13 inç MacBook Pro modeli de yakında gelecek gibi görünüyor.

Apple Mac

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac tarafının en yenisi 16 inç MacBook Pro neler sunuyor?

16 inç model Türkiye’de iki farklı temel donanım seçeneğiyle geliyor. İlk sürümde 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon Pro 5300M grafik birimi ve 512 GB SSD bulunuyor. Bu sürümün fiyat 18.299 TL seviyesinde. 21.499 TL‘lik diğer versiyonda ise 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemci, 16 GB RAM, 4 GB AMD Radeon Pro 5500M grafik birimi ve 1 GB SSD bulunuyor. Modeli en üst seviye özellikler ile donattığınız zaman fiyat tam 52 bin TL’ye kadar yükseliyor.

İlgili Video