reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Sesli asistan destekli yerli otomobil için yeni video yayında [İzle]

Yerli otomobil ile ilgili hergün yeni bir bilgiye sahip oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve büyük bir beğeniyle karşılanan yeni otomobil için yeni bir video paylaşıldı.

Paylaşılan videoya bakıldığında yerli otomobilin akıllı özelliklerinden söz ediliyor. Akıllı ev ürünleriyle uyumlu şekilde çalışabilen otomobil, sesli asistan desteği sayesinde sürücülere büyük kolaylık sağlıyor. Otomobilin şarj durumu hakkında sürücüye bilgilendirmede bulunabilen otomobil park yeri rezervasyonu da yapabiliyor. Evde dinlenen bir parçanın devamı otomobilde sağlanabiliyor. Sesli asistan yol üzerinde hızlı şarj istasyonlarıyla ilgili bilgi de sunuyor. Uygulama desteği sayesinde uzaktan otomobilin bagajını açmak da mümkün. Yeni nesil akıllı bir mobilite cihazı olarak değerlendirilen yerli otomobil akıllı ev ürünlerini de uzaktan çalıştırıp kapatabiliyor. TOGG‘un yerli otomobil için hazırladığı videoyu haberin devamı üzerinden izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil 2022’de karşımıza çıkacak

Arkadan itişli versiyonda 200 beygir güç ve 7,6 saniyelik 0-100 performansı vadeden SUV aracın 4×4 versiyonda ise 400 beygir güç ve 4,8 saniyelik 0-100 seviyesine çıkması bekleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu belirtelim.

8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak. Yerli otomobili 2022 yılında yollarda görmeye başlayacağız.