reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 8

iPhone 8 modeline bir güncelleme mi geliyor?

iPhone dünyasına yönelik kafaları karıştıran, sürpriz bir gelişme yaşandı. Teknoloji devi Apple gelen bilgiler doğruysa iPhone 8 modeline bir güncelleme getirebilir.

Advertisement

Apple‘dan bu yıl hiç olmadığı kadar fazla sayıda iPhone gelecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz 2020 sonunda dört farklı amiral gemisinden oluşan iPhone 12 ailesi geliyor. Önümüzdeki mart ayında ise iPhone SE 2 ya da iPhone 9 olarak isimlendirilen yeni bir “bütçe dostu” iPhone yolda bulunuyor. Yeni gelen bilgilere göreyse firmadan bir de yenilenmiş iPhone 8 gelebilir. Henüz doğruluğu netleştirilmeyen bu model, söylendiği kadarıyla gücünü A13 Bionic işlemciden alıyor ve iPhone 8 kasasında inceltilen çerçevelerin etkisiyle 5,4 inç bir ekran alanı sunuyor. Çerçeveleri ortadan kaldıracağından TrueDepth kamera sistemiyle geleceği yani bir çentiğe ve Face ID sistemine sahip olacağı aktarılan telefon, gerçekten çok ama çok ilginç görünüyor. Dediğimiz gibi henüz yüzde 100 netleşmeyen model, gelirse ve nispeten uygun fiyatlı çıkarsa ses getirebilir gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 8 gibi görünecek iPhone SE 2 / iPhone 9 hakkında neler biliyoruz?

Telefonun gücünü A13 Bionic işlemciden alacağı biliniyor. 3 GB RAM taşıyacağı söylenen 4,7 inç LCD ekranlı telefon, 399 dolardan raflardaki yerini alacak deniyor. Bu açıdan Apple’ın en uygun fiyatlı yeni iPhone’u ve pazarın en ucuz amiral gemilerinden birisi olacak telefon, 3D Touch olmadan yolda bulunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak denilen cihaz, sızan kısıtlı bilgilere göre sadece 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle alınabilecek.

İlginizi Çekebilir

Performansı çok iddialı elektrikli motosiklet