reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S Plaid

1.100 beygirlik Tesla Model S Plaid modelini pistte izleyin [Video]

Tesla, kısa süre önce en yeni modeli Tesla Model S Plaid ile karşımıza çıktı. İşte bu model için bir pist videosu yayımlandı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Tesla Battery Day kasamında Elon Musk’tan gerçekten önemli duyurular geldi. Bunların en önemlisi ise Model S Plaid modeli oldu. Model S için yapılmış en güçlü ve üst seviye versiyon olan araç, hatırlamak adına 0’dan 100 km/s hıza 2 saniye altında çıkabiliyor ve 840 km seviyesinde bir menzil ile geliyor. 321 km/s hıza çıkabileceği de aktarılan araç, dört tekerden çekiş sistemini kullanıyor ve bünyesinde üç adet elektrik motoru yer alıyor. 1.100 beygir gücü bulunan modelin fiyatı ise tam 140 bin dolardan başlıyor. 2021 sonunda satışa sunulacak denilen elektrikli otomobil, yayımlanan yukarıdaki videoda prototip versiyonuyla Laguna Seca pistine çıkıyor ve burada aldığı derece ile McLaren P1, Porsche 918 Spyder ve McLaren Senna gibi hiper otomobilleri geride bırakmayı başarıyor. Elektriğin anlık gücü böyle pistlerde inanılmaz fark yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S Plaid yanında firmadan önemli bir araç daha geliyor

O da herkese hitap eden model 25 bin dolarlık yeni Tesla modeli. Araç henüz nasıl görünecek bilinmiyor. Ancak 35 bin dolarlık Model 3’ten çok daha ucuz bir elektrikli araç çok dikkat çekiyor. Bu aracın yeni pil hücresi (Daha büyük ve verimli 4680 isimli pil hücreleri) teknolojisi üzerine kurulacağı ve önümüzdeki üç yıl içerisinde yollara çıkacağı aktarılıyor. Aracın nasıl göründüğü gibi teknik detayları da şimdilik gizemini koruyor.

İlginiz Çekebilir

Süspansiyon sistemli elektrikli scooter