reklamı kapat

POPÜLER

Tam süspansiyon sistemine sahip elektrikli scooter [Video]

Elektrikli bisiklet ve motosiklet modeller yanında elektrikli scooter modelleri de gelişiyor. Bu sefer karşımızda gelişmiş model Splach var.

Elektrikli scooter modelleri genel olarak çok konforlu değil. Çünkü bu modeller genelde düzgün yollarda kullanılması için tasarlanıyor. Ancak çoğu şehirde yollar / kaldırımlar düzgün değil. Bu yüzden öne çıkan Splach, bünyesinde gayet etkili bir süspansiyon sistemi taşıyor. Sadece 10 saniyede içerisinde katlanıp açılabilen ve taşınabilir bir seçenek olan model, aktarıldığı kadarıyla ağırlığı 120 kg‘a kadar olan yolcularını benzerlerinden çok daha konforlu şekilde götürebiliyor. Kendi ağırlığı 18 kg olan scooter, kişilere kiloya göre süspansiyon sertliğini ayarlama imkanı da veriyor. Süspansiyon sistemi tam konfor için sadece önde değil arkada da yer alan Splach elektrikli scooter, gidon kısmında standart fren kolları taşıyor ve arkasında 800 watt gücünde bir elektrik motoru taşıyor. Bu motor ile 45 km/s hıza çıkabilen ürün, kullanıma bağlı olarak 35 km kadar menzil getiriyor. Scooter’ın bir  de 500 watt motora sahip olan, 40 km/s maksimum hıza ulaşabilen ve 60 km‘ya kadar menzil sunan bir versiyonu da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Splach elektrikli scooter destek arıyor

Model için bir Indiegogo projesi  de başlatılmış durumda. Burada ulaşabileceğiniz projede ciddi şekilde destek veren model, versiyona bağlı olarak 829 dolar ve 769 dolarlık fiyatlar ile elde edilebiliyor. Ancak bu fiyatların Indiegogo projesi bittikten sonra artacağı söyleniyor.

İLGİLİ HABERLER