reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter

Unagi’den yoldaki çukurları bildirebilen gelişmiş elektrikli scooter

Karşımızda “bir elektrikli scooter ne kadar gelişmiş olabilir?” sorusunun cevabını veren Unagi imzalı bir model yer alıyor. İşte öne çıkanlar;

Unagi daha önce de karşımıza çok özel elektrikli scooter modelleriyle çıkmıştı. Bu sefer gelen ise firmanın alanda geldiği noktayı gözler önüne serdi. Model Eleven adı verilen model, ilk olarak oldukça şık ve modern tasarımıyla dikkat çekti.

14.5 kg ağırlığı bulunan scooter, değiştirilebilir pil paketi, hareket temelli alarm sistemi, kamera temelli sürüş destek sistemi ve çift süspansiyon sistemiyle ciddi şekilde fark yaratıyor. Hem ön hem de arkada yer alan süspansiyonlar ile konforlu bir sürüş getiren model, rahat taşıma için katlanabilir yapıda tasarlanmış.

Bünyesindeki öne konumlandırılan kamera sistemi ve özel yazılımıyla yolu tarayan ve sürücüsüne yoldaki çukurları ya da otomobil kapısı gibi hayati olabilecek engelleri bildirebilen elektrikli scooter, 500W gücündeki iki adet elektrik motoruyla 1.000W maksimum güç sunabiliyor.

32 km/s gibi bir scooter için fazlasıyla yeterli hıza çıkabilen ve ortalama 22 km kadar bir menzili bulunan model, bünyesindeki ekran üzerinden adım adım navigasyon sunuyor ve yerleşik GPS birimini de taşıyor.

Yerleşik aydınlatmaları unutulmayan Unagi imzalı scooter, patlamaya karşı korunaklı lastikler üzerinde yol alıyor ve birçok farklı renkte elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Unagi elektrikli scooter çok pahalı bir seçenek

Bu kadar gelişmiş altyapının doğal sonucu maalesef fiyat oluyor. Yol / obje algılama özellikli Eleven için fiyat 2.860 dolar seviyesinde. Bu özellik istenmezse fiyat 2.440 dolara kadar düşüyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem