reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

Bir ilk olarak resmiyete kavuştu; Volvo’ya Türk Genel Müdür

Uzun yıllar markanın Volvo Türkiye ayağında görev yapan Alican Emiroğlu, şirketin yeni kararıyla Çek Cumhuriyeti operasyonlarının Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Çinli Geely tarafından satın alınma sürecinin tamamlanmasıyla sürekli yükselen bir ivme içerisinde olan bir Volvo ile karşılaştık. Ürün gamındaki başarılı dönüşümle bugün pazarın en sevilen üretici kimliklerinden birisine sahip olan İsveçli marka, çevreci karakteriyle de takdir topluyor. Süreç içerisinde tesisleşme konusunda da elini güçlendiren marka Türkiye’deki kullanıcılar ve okuyucularımızın da hep ilgi gösterdiği isimler arasında yer aldı. Şimdi ise doğrudan Türkiye’yi ilgilendiren bir gelişmeye üzerinden Volvo’yu karşımızda görüyoruz. Uzun yıllar markanın Türkiye ayağında görev yapan ve 2018 yılından bu yana EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, yapılan son atama ile Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü olarak atandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo Çek Cumhuriyeti görevi kasım ayında başlıyor

Yıldız Teknik Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine Volvo Türkiye’de başlayan ve on dokuz yıldır marka bünyesinde çalışan Alican Emiroğlu; Türkiye’den bir başka ülkeye atanan ilk genel müdür oldu. Emiroğlu, kariyerine 2004 yılında satış sonrası uzmanı olarak başladıktan sonra sırasıyla lojistik, planlama, satış; servis müdürü; satış müdürü; satış direktörü olarak çalışarak ticari operasyonların bütün alanlarında görev aldı. Alican Emiroğlu 2018 yılından bu yana ise EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörü görevini yürütüyordu. Emiroğlu’nun görevi 1 Kasım itibariyle başlayacak. Biz de kendisine bu görevde başarılar diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR