reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro için endişe yaratan OLED ekran detayı

Çok yakında lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, bazı kişilerde endişe yaratan bir OLED ekran detayı ile gündemde yer alıyor.

19 Eylül tarihinde Mate 30, Mate 30 Lite ve Mate 30 RS Porsche Edition ile beraber lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, görüyorsunuz bünyesinde inanılmaz yüksek kenar kavisine imkan tanıyan esnek bir OLED ekran taşıyor. İşte bu ekran söylendiği kadarıyla direkt olarak LG Display‘den geliyor. Burada endişe yaratan durum ise LG Display imzalı panellerin daha önce Mate serisinde sıkıntı çıkarması. Hatırlarsınız LG Display panelli Mate 20 Pro’larda can sıkan bir “yeşil ekran sızıntısı” sorunu ortaya çıkmıştı. BOE imzalı OLED ekrana sahip Mate 20 Pro’larda ise bir sorun yaşanmamıştı. Elbette yeni seri için LG Display özelinde ön yargılı olmamak gerekiyor. Çünkü bu kadar yüksek kavisli paneller için çok hassas ve özel işlemlere / makinelere ihtiyaç duyulduğu aktarılıyor. Bunu da şu an en iyi yapanlardan birisi LG Display deniyor. Bu tarafta Çin merkezli BOE henüz rekabet edebilecek düzeyde değil izlenimi oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hangi teknik detaylara sahip olacak?

Artık kesinleştiği üzere telefon 6,6 inç 90 Hz bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Esas olarak görüntüleme gücüyle fark yaratacak modelin, arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W kablosuz olaraksa 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro gücünü burada tanıtılan Kirin 990 5G / Kirin 990 işlemciden alıyor. 5G versiyonun ayrı satışa çıkabileceği tahmin ediliyor.

İlgili Video