reklamı kapat

POPÜLER

Casio Pro Trek PRT-B50 saat
Casio Pro Trek PRT-B50
Casio Pro Trek PRT-B50
Casio Pro Trek PRT-B50

Casio’dan “akıllı özellikler” taşıyan zorlu şartlara özel saat

Saat denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden Casio, PRT-B50 modeliyle karşımızda. Bu model akıllı özellikleriyle fark yaratıyor.

Casio’nun zorlu şartlara özel Pro Trek akıllı saat serisindeki modelleri çok güzel ancak fiyatları nedeniyle herkese hitap etmiyor. İşte bunun farkında olan Casio, bu sefer yine Pro Trek serisine dahil edilen ancak tam olarak bir akıllı saat olmayan yeni modeliyle karşımızda bulunuyor. Firmanın PRT-B50 adını verdiği yeni saati, “siyah, mavi ve turuncu” olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip. Bünyesinde ufak bir standart renksiz ekran yer alan saat, Bluetooth üstünden akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Telefonlara yüklenen Pro Trek Connected uygulaması ile bağlantı kurabilen model, topladığı tüm aktivite verilerini burada gözler önüne seriyor. Bu saat modelinde pusula, barometrik basınç / irtifa, sıcaklık ve adım sayısı için bir ivmeölçer dahil olmak üzere üç farklı sensör bulunur. Yakılan kaloriye kadar birçok konuda bilgi toplayabilen saatin, bünyesinde bir nabız sensörü ise bulunmuyor. Tam 100 metreye kadar su geçirmeyen saat, kaslı bir çizgi kullanıyor ve ağırlıklı olarak plastik bir gövde üstüne kuruluyor.

Casio Pro Trek PRT-B50
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casio PRT-B50 saat modeli dikkat çekiyor

Modelin açıklandığı kadarıyla 200 dolar fiyatı bulunuyor. Bu fiyat birçok akıllı saate göre çok daha aşağıda yer alıyor. Önümüzdeki ay firmanın resmi satış kanallarından elde edilebiliyor olacak model, oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Saatin Türkiye’de de resmi olarak satılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Apple’ın yeni akıllı saati