reklamı kapat

POPÜLER

Casio EDIFICE Connected saat

Casio’dan EDIFICE Connected Bluetooth saat serisine yeni üye

Dünyanın en bilindik saat firmaları arasında yer alan Casio, EDIFICE Connected Bluetooth saat serisine ECB20 modelini de ekledi.

Casio, akıllı saat pazarında çok fazla öne çıkamıyor. Şirket su sıralar daha çok “yarı akıllı” ürünlere odaklanıyor. İşte bunlardan birisi olan EDIFICE Connected Bluetooth saat serisinin son üyesi ECB20, firmadan alıştığımız standart ancak şık bir tasarıma sahip. Direkt olarak analog bir altyapısı bulunan model, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanıyor ve EDIFICE Connected uygulaması üzerinden saat ile tarihin sürekli olarak doğru olmasına ve gidilen yere göre (Yurt dışı) otomatik değişmesine olanak sağlıyor. Model aynı zamanda telefondaki takvim ile de bağlantı kurabiliyor. Aktarıldığı kadarıyla bu sayede saat yaklaşan etkinlikleri size haber verebiliyor. Bu da kullanışlı görünüyor. Sayfada gördüğünüz malzeme farkları bulunan üç farklı versiyonu olan saatin, 150 dolar, 160 dolar ve 220 dolarlık fiyatları bulunuyor. Modeller için bir pil ömrü paylaşılmıyor ancak yapı gereği aylarca şarj gerek olmayacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Casio EDIFICE Connected serisi dikkat çekerken, firmanın gerçek akıllı saatleri de bulunuyor

Bunlardan birisi 2019’da çıkan Android temelli WearOS işletim sistemi kullanan ProTrek WSD-F21HR olmuştu. Bu saat hatırlamak adına ProTrek serisinde bir ilke imza atarak bünyesinde “nabız sensörü” taşıyordu. Bu sayede anlık olarak nabız ölçümü yapabilen ve bunları diğer aktivite verilerine dahil edebilen model, bünyesinde 1,32 inç çift katmanlı bir yuvarlak ekran taşıyor. Burada yer alan renksiz katman temel saat özelliklerini günlerce elde etmenize imkan tanıyor. Görüldüğü üzere üzere zorlu şartlara dayanıklı bir gövdesi bulunan saat, 50 metre su altına inebiliyor. Çevrimdışı GPS özelliği sunan modelin, tam akıllı saat modunda bir günlük pil ömrü sunabiliyor

İlginizi Çekebilir

Son dönemdeki en özel elektrikli bisiklet