reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro gece modu için paylaşılan çok iddialı fotoğraf

Teknoloji devi Apple, 10 Eylül etkinliği kapsamında tanıttığı iPhone 11 Pro modellerinde “gece modu” sunuyor. Peki bu mod ne kadar iyi?

Apple’ın hatırlarsınız kısa süre önce iPhone 11 Pro modelleri için iki adet reklam filmi yayımlamıştı. Bu videolardan ilki modellerin gövde sağlamlığına odaklanıyor, diğeri ise kameralar üstüne kuruluyordu. İşte bu kamera odaklı videoda çok dikkat çeken bir gece modu paylaşımı da yapıldı. Aşağıdaki köpek fotoğrafında görebileceğiniz üzere gece modu gerçekten inanılmaz fark yaratıyor. Oldukça güçlü A13 Bionic içindeki yapay zeka odaklı Neural Engine‘i kullanarak çalışan gece modu, gözün görmediği düşük ışıkta fotoğraf çekilmesine imkan tanıyor. Birçok Android telefonda uzun süredir yer alan bu modu iPhone dünyasına getirmekte çok geç kalan Apple, buna karşın bekleyişin karşılığını verecek gibi görünüyor. Modellerin arkasında biliyorsunuz 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel geniş açı + 12 megapiksel telefoto olmak üzere üçlü kurulum yer alıyor. Detaylarına burada ulaşabileceğiniz kamera sistemi, aynı kalitede hazırlanmış ve gece modu yanında Deep Fusion isimli bir kamera modu da taşıyor. Bu mod ile iPhone 11 Pro modelleri çok detaylı çekimler yapılabiliyor deniyor.

iPhone 11 Pro

Gece modu kapalı

iPhone 11 Pro

Gece modu açık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max modellerini Türkiye’de şansı var mı?

Tahmin edilen fiyatlar düşünüldüğü zaman normal iPhone 11’in bile Türkiye’de pek şansı bulunmuyor. iPhone 11’in 8 bin TL, 11 Pro’ların ise 11 bin TL‘den başlayacağı tahmin ediliyor. Bu fiyatlar mevcut ekonomik durum içinde inanılmaz görünüyor ve çok ufak bir kesim hitap ediyor.

İlgili Video