reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Super Charge

Huawei’den şarj sürecine çağ atlatacak yeni nesil “Super Charge” teknolojisi

Akıllı telefon pazarının gözde ismi Huawei, “Super Charge” hızlı şarj teknolojisi üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Teknolojinin yeni nesli ise şarj sürecine çağ atlatacak özellikler üzerine kuruluyor.

Arge harcamalarına milyonlarca dolar para harcayan Huawei, Android tarafındaki en yenilikçi firmalar arasında yer alıyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan şirketin yeni nesil Super Charge teknolojisi, kullanıcıları çok memnun edecek gibi duruyor. Çünkü yeni teknoloji 10V/4A çıkış verebiliyor. Bunun 40W maksimum güç çıkışı anlamına geldiği söyleniyor. Şirketin P20 ailesinde 22W hızlı şarj sistemi bulunuyor. Bu açıdan yeni teknoloji şarj sürecini hatırı sayılır oranda kısaltacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz akıllı telefonların pil kapasiteleri sınırlarına ulaşmış durumda. Yeni pil teknolojileri de ticari olarak kullanıma çıkamıyor. İşte burada hızlı şarj teknolojileri büyük kolaylık getiriyor. Bu teknolojilerle kısa süreli şarjla bile büyük kullanım zamanları getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Huawei Super Charge”

Bu arada şirket yeni nesil Super Charge teknolojisi üzerine kurduğu HW-100400C00 güç adaptörleri için resmi sertifikaları da almış durumda. Sadece 30 dakika içerisinde pilin yüzde 90’ını dolduracağı söylenen teknoloji, bu açıdan Qualcomm Quick Charge 3.0 ve OnePlus Dash Charging’den daha iyi görünüyor. Bu da kullanıcılar için gayet güzel duruyor. Bu teknolojinin ilk olarak Huawei Mate 20‘de karşımıza çıkabileceği söyleniyor.

İlgili Video

Şirketin üç arka kameralı akıllı telefonu P20 Pro