reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

Temsili

Huawei Mate 20
Huawei Mate 20

Beklentinin yüksek olduğu Huawei Mate 20’nin ilk görselleri ortaya çıktı

20 Haziran 2018

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden Huawei, Mate 20 ailesi üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Bugün ise ailenin tasarımına ilk bakışı attıran görseller karşımızda bulunuyor.

Mate 10 ailesini 2017 Ekim ayında tanıtan Huawei, Mate 20 ailesini de ekim ayında tanıtacak gibi görünüyor. Bu açıdan geliştirme aşamasında olan aile, bugün ilk defa bir görsel sızıntısıyla gündeme geldi. Huawei Mate 20 modelini karşımıza getiren görseller, özellikle yanlardan inanılmaz ince çerçevelere sahip bir modelin yolda olduğunu gösteriyor. Alt ve üst çerçevesi de oldukça ince olan Mate 20, Galaxy S9 gibi kavisli kenarlara sahip. Bir ekran çentiğinin olmayacağı görülen ve bu açıdan sevindiren telefon, ön yüzünde fiziksel bir buton taşımıyor. Parmak izi sensörünün arkada ya da ekrana entegre olacağı tahmin edilen akıllı telefon, teknik olaraksa hiçbir detay kazanmış değil. Sadece 5,99 inç bir ekrana ve “Pro takılı Mate 20’nin” P20 Pro gibi üçlü arka kameraya sahip olacağı söyleniyor.

Huawei Mate 20
Huawei Mate 20
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei çerçeveleri tarihe gömmek istiyor

Dün aldığı bir patent ortaya çıkan şirket, tasarım konusunda oldukça farklılaşmak ve yeni bir yapı kurmak istiyor. Bu yeni yapıda çerçeve yerine telefonun yan taraflarına metal şeritler yerleştiriliyor. Bu metal şeritleri gövdeye çok kuvvetli yapıştırıcı ile sabitleyeceği söylenen firma, bu sayede tamamen çerçevesiz yapıya geçiş yapabiliyor. Oldukça sağlam olduğu ve su geçirmezliği bozmadığı söylenen teknik, gerçekten güzel görünüyor. Patent çizimlerine göre bu tarz bir modelin üst ve altında yine çok ince çerçeveler bulunuyor ancak yanlar gerçek anlamda sıfırlanabiliyor.

İlgili Video

İşte P20 Pro