reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20

Huawei Mate 20’yi çalışırken gözler önüne seren video [İzle]

Huawei tarafından 16 Ekim tarihinde Mate 20 Pro ile beraber tanıtılacak model Mate 20 için bir video sızdırıldı. Model çalışırken gözler önüne serildi.

Son dönemde gündemden düşmeyen Mate 20 ve Mate 20 Pro, Huawei için büyük önem arz eden akıllı telefonlar. İşte bu modellerden Mate 20, bir video sızıntısıyla karşımızda. Yukarıda izleyebileceğiniz 10 saniyelik video, kısa olmasına rağmen modelin tasarımını kesinleştiriyor. Görebileceğiniz üzere oldukça ince çerçevelere sahip olan Mate 20, bünyesinde Mate 20 Pro’dan farklı olarak çok ufak bir ekran çentiği taşıyor. Bu çentik sadece ön kamerayı içerisine alıyor. Bu açıdan Pro’yla ortak olarak üç boyutlu yüz tanıma özelliği bulunmayan telefon, parmak izi sensörünü ise arkasında taşıyor. Pro ile benzer olarak üçlü arka kamerası bir kare içerisine alınan telefon, bu yılın en çok dikkat çekecek modelleri arasında yer alıyor. Fiyatıyla Pro’dan daha çok kişiye hitap edecek model, ön yüzünde düz kenarlara sahip. Huawei’nin Pro’yu kavisli kenarlar ile hazırladığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 hangi özelliklere sahip olacak?

Telefon 6,3 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü 7 nm Kirin 980‘dan alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ile elde edilebilecek. Depolama tarafında 128 GB / 256 GB seçeneklerine sahip olan model, kutusundan Android 9.0 Pie üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkıyor. Cihazda Pro ile ortak olarak 3.5mm kulaklık girişi maalesef bulunmuyor. Kablosuz şarj desteği ise aktif olarak veriliyor.