reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Küschall Superstar

Formula 1 teknolojisiyle donatılan tekerlekli sandalye: Küschall Superstar

Ödüle doymayan üretici Küschall‘ın imzasını taşıyan dünyanın en hafif ve en hızlı tekerlekli sandalyesi Küschall Superstar, sınırları zorluyor.

Advertisement

Formula 1 iş birliğiyle tasarlanan Küschall Superstar, dünyanın en hafif ve en hızlı tekerlekli sandalyesi olma özelliğini taşıyor. Tasarımların kendine has özelliklerle donatıldığı ve esnekliğin hiçbir üründe unutulmadığı tekerlekli sandalye üreticisi Küschall, tüm dikkatleri yeniden üzerine çekmeye hazırlanıyor. Tekerlekli sandalyede kullanılan parçaların şıklığı ve hafifliği, bu tasarımın öne çıkan özellikleri. Ama tasarımı asıl gözde yapansa aracın yapısını oluşturan bileşenlerinin sırrında yatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hem dayanıklı hem çok hızlı

Tıpkı bir yarış arabasını andıran Küschall Superstar, tamamen grafinden yapılıyor. İnsanoğlunun bildiği en güçlü materyal olan grafin, tekerlekli sandalyeye bir zırhlı araç süsü veriyor. Çelikten 200 kat daha güçlü ve elmastan 10 kat daha keskin olan bu madde ise bu aracı kesinlikle hızından etmiyor. Donatılan materyalden dolayı Küschall Superstar; oldukça dayanıklı, esnek ve yüksek mekanik dirence sahip özelliklerle geliyor. Bu tarz bir materyalle donatılmasına rağmen aracın oldukça hafif olması ise şaşırtıcı. Yaklaşık 1 buçuk kilogramlık bir ağırlığa sahip olan Küschall Superstar, yüzde 98’lik bir sürüş verimliliği sağlıyor. Bu da tekerlekli sandalyenin saniye karede 1,3 metre ilerlemesine yardımcı oluyor.

İlginizi çekebilir

Mercedes-AMG Project One ile Formula 1 teknolojisi sokaklara indi