reklamı kapat

POPÜLER

Huawei hızlı pil teknolojisi

Huawei’den sektörde bir ilke imza atan telefonlar için çok önemli pil teknolojisi

Araştırma geliştirme tarafına büyük bütçe ayıran Huawei, bugün sektörün ilk ultra hızlı lityum-silikon pil teknolojisi tanıttı. İşte detaylar;

Advertisement

Akıllı telefonların pil kapasiteleri ve kullanım ömürleri artıyor. Ancak halen “güvenli şekilde” istenilen düzeye gelen çok az telefon bulunuyor. Bunu değiştirmek isteyen firmalardan Huawei, bugün sektörün ilk ultra hızlı lityum-silikon pilini tanıttı. Firma bu yeni pil içerisinde grafit bazlı anot yerine daha çok güç tutan silikon anot kullandıklarını söylüyor. Bu sayede ortaya çıkan yeni pil, kapasiteyi çok artırmıyor ancak şarj hızını yükseltiyor. Bunu yaparken güvenlikten ödün vermeyen Huawei, burada şarj hızı konusunda ne kadar artış elde edildiği konusunda bilgi vermiyor. Özel bir kaplamaya sahip yeni pil, geleneksel hızlı şarj çözümlerinden farklı olarak düşük voltaj ve yüksek akımlı bir formül kullanıyor. Uzun süreli kullanımda kapasitesini benzerlerine oranla daha iyi koruyan yeni pil teknolojisi, gerçekten güzel görünüyor. Fiziksel limitler nedeniyle pil kapasitesini artırmak şu an mümkün olmuyor. Burada tek şansımız olan hızlı şarj sistemlerinin daha güvenli ve güçlü hale gelmesi, telefon kullanımını değiştirecek türden deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin bu yeni pil teknolojisi Mate 20 ailesinde yer alır mı?

Bu biraz zor görünüyor ancak kesin bir bilgi bulunmuyor. Günlerdir gündemden düşmeyen aile, gerçekten çok merak ediliyor. Kirin 980 işlemci üzerine kurulacak telefonlar, Leica imzalı üçlü arka kamera üzerine kuruluyor. Mate 20 Pro modeline ekrana entegre parmak izi sensörü ve üç boyutlu yüz tanıma özelliği koyan firma, beklenen modelleri 16 Ekim tarihinde lanse ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modellerinden Y9 2019