reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’nin yeni geliştirdiği pil, oyunu tamamen değiştirecek [Video]

Son dönemde hazırladığı akıllı telefonlar ile oldukça dikkat çeken Huawei, herkesin ortak sorunu olan pil tarafına da yatırım yapıyor. Şirketin geliştirdiği yeni hızlı şarj teknolojili lityum-iyon pil, performansıyla kendisine hayran bırakıyor.

Huawei Watt Lab tarafından geliştirilen yeni nesil lityum iyon pil, sadece akıllı telefonlar değil tüm elektrikli aletleri kapsama alanına alıyor. Tanıtımda akıllı telefonda gösterilen 3.000 mAh kapasitesindeki bu yeni pil, sadece beş dakika içerisinde yüzde 48 şarj seviyesine getirilebiliyor. Bunun mevcut sistemlerden tam 10 kat daha hızlı olduğu söylenirken, elde edilen hız gerçekten hayranlık uyandırıyor. Yeni pilin bugün telefon pillerinde kullanılan ile aynı lityum iyon kimyasına dayandığı ancak anotlara bağlı grafit atomlarından avantaj elde ettiği belirtiliyor. Yüksek enerji aktarımı için pilin alt bölümünde oldukça fazla bağlantı noktası yer aldığı da dikkatlerden kaçmıyor. Sonuç olarak baktığımızda ise büyük değişiklikler yapmadan büyük sonuçlar alınmış görünüyor.

Huawei “pil ömrü” sorunlarını ortadan kaldıracak gibi duruyor

Şirketin yeni geliştirdiği pili çıkartılabilir bir formda tanıtması ise akıllara hemen gelecek akıllı telefonları getiriyor. Biliyorsunuz firmalar artık pilin normal olarak değiştirilemediği tasarımlar kullanıyor. Bu videoya rağmen Huawei‘nin geçmişe dönmesi beklenmezken, yine de ilginç bir detay olarak dikkat çekiyor. Bu lityum iyon pilin ne zaman satışa çıkacağı hakkında ise henüz bir açıklama bulunmuyor. Şirketten mart ayında yapılacak MWC 2018’de bir sürpriz görür müyüz dersiniz?

Video