reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Hikayeler özelliğinden masaüstü tarayıcıda bile kaçış yok

Facebook “Hikayeler” özelliğini herkese kullandırtmaya yemin etmişçesine gözümüze sokmaya devam ediyor. Akıllı telefon uygulamasından sonra Hikayeler masaüstü tarayıcınıza da geliyor.

Facebook’un Snapchat’i bitirmek için hayatımızın her köşesine sıkıştırdığı Hikayeler özelliği bildiğiniz üzere Instagram ve WhatsApp dışında Facebook’un kendi uygulaması ve Messenger uygulamasında da bulunuyor. Tabii Instagram ve WhatsApp’a kıyasla Facebook ve Messenger’da Hikayeler özelliğinin kullanımı pek tercih edilmedi. Ancak Facebook bu özelliğin kullanılması için agresif tutumunu biraz olsun değiştirmemiş gibi görünüyor.


Tech Crunch‘ın haberine göre Facebook’ın umarsızca kopyaladığı bu özellik masaüstü tarayıcınızda da yerini alacak. Facebook Haber Kaynağı’da sağ üstte yerini alacak olan Hikayeler özelliği her an gözümüzün önünde olacak anlayacağınız. Şimdilik test aşamasında olan bu yeni güncelleme, belli başlı kullanıcıların Haber Kaynağı’nda görülüyor. Facebook’un Hikayeler özelliğini masaüstüne taşımasının kullanıma olumlu etkisi olur mu emin değiliz. Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarla kullanmayı tercih etmiyorsak, tarayıcıda sağ tarafta durması daha da sinir bozucu olabilir gibi görünüyor. Facebook şimdilik aktif kullanıcılarının yüzde kaçlık diliminin güncellemeyi test ettiğini açıklamadı. Ancak test başarılı bir şekilde sonlanırsa yakın bir gelecekte “Hikayeler”den kaçacak yerimiz kalmayacak gibi…