reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonları mikroskop haline getiren ürün: DIPLE [Video]

Akıllı telefonları mikroskop haline getiren ürün: DIPLE [Video]

Akıllı telefon kameraları oldukça gelişmiş durumda. İşte bunu değerlendiren yeni ürünlerden birisi de cihazları mikroskop haline getiren DIPLE.

Kicsktarter’da topladığı 77 bin dolar ile aradığı desteği bulan ürünlerden DIPLE, akıllı telefon modellerini tam 1.000 kat büyütme yapabilen bir mikroskop haline getiriyor. Modüler bir gövde yapısı olan ürün, oldukça endüstriyel tasarlanmış bir model olarak dikkat çekiyor. Beraberinde üç farklı büyütme (35x, 75x ve 150x) sunan lens gelen DIPLE, 1.000 kat büyütmeye telefonların dijital zoom altyapısını kullanarak çıkıyor. Mikro dünyaya merak duyanlar ve anlık bu tarz inceleme ihtiyacı olan bilim insanları için güzel görünen ürün, bünyesinde ufak bir ışık barındırıyor ve başka bir ihtiyacı olmadan bağımsız olarak çalışabiliyor. Çekime başlamak için akıllı telefonun DIPLE‘ın üstüne yerleştirilmesi yeterli oluyor. Altyapı sayesinde mikro dünyanın fotoğrafı ve videosu çekilebilirken, görüntü kalitesi “profesyonel” olmayan bir ürün için gayet iyi görünüyor. Elbette görüntü kalitesi kullanılan telefonun kamera performansına göre de değişiyor. DIPLE‘ın yanında seçilen pakete göre boş ya da önceden doldurulmuş lam’lar da geliyor. Bu sayede hemen incelemeye geçilebiliyor. Bu sistem ile kayıtlanan bazı fotoğraflar aşağıda yer alıyor.

Akıllı telefonları mikroskop haline getiren ürün: DIPLE [Video]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon odaklı DIPLE mikroskop aparatı, özellikle çocukların hoşuna gidebilir

Çünkü sistem gerçekten zahmetsiz olarak görev yapıyor. En az 36 euro bağış ile elde edilebilen yani aşırı pahalı olmayan ürün, buradan bağış yapanlara 2020 Mart ayında geliyor. Ürünün en yüksek büyütme sunan sürümü içinse 109 euro verilmesi gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER