reklamı kapat

POPÜLER

Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro modelinde “mikroskop” kamera da olacak

Türkiye’de de resmi olarak satılması beklenen akıllı telefon modellerinden Realme GT 2 Pro, mikroskop kamera ile yolda bulunuyor.

Realme GT 2 Pro, uzun zamandır gündemde çünkü firma telefon için sürekli resmi paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımların sonuncusunda “mikroskop” kamera karşımıza çıktı. Telefonun arkasında OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel 150 derece ultra geniş açı kamera ve 2 megapiksel mikroskop kamera yer alacak.

Detaylarına burada yer verdiğimiz BBK üzerinden kardeş şirket OPPO’nun Find X3 Pro’da da kullandığı bu mikroskop kamera ile GT 2 Pro çok yakından detaylı çekimler yapabilecek. Bunun standart makro kameralar ile karşılaştırılmaması gerekiyor çünkü Find X3 Pro’daki mikroskop kamera gerçekten inanılmaz yakından (30x) fotoğraflar çekebiliyor. Aynı altyapının GT 2 Pro’da da kullanılacağı aktarılıyor.

Bildiğimiz kadarıyla Realme GT 2 Pro yalnız da gelmiyor. Telefonun kamera odaklı özel bir sürümü ile Master Edition sürümleri de yolda bulunuyor. Türkiye’de ise sadece ana GT 2 Pro’nun satılmasını bekliyoruz. Bu beklentimiz var çünkü Realme Türkiye telefon için sık sık paylaşımlarda bulunuyor.

Gücünü performans sınırlarını zorlayan Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1’den alacak GT 2 Pro, şirketin en iddialı amiral gemisi olarak çok merak ediliyor. Modelin fiyatı konusunda ise net bir sızıntı henüz yapılmış değil. Hepsine ek olarak “Pro” olmayan Realme GT 2 modelinin de Snapdragon 888 işlemci ile beraber yolda olduğu da aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir: Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu P50 Pocket