reklamı kapat

POPÜLER

Realme GT 2 Master Explorer

Realme GT 2 Master Explorer Edition ortaya çıktı, tarih verildi

Daha önce tanıtılan Realme GT 2 serisine 12 Temmuz tarihinde Realme GT 2 Master Explorer Edition modeli de dahil edilecek.

Türkiye’de resmi olarak yer alan Realme’nin yeni akıllı telefon serisi şimdilik Realme GT 2 ve GT 2 Pro modellerinden oluşuyordu. İşte bunların arasına yeni dahil edilecek Realme GT 2 Master Explorer Edition, oldukça ince çerçeveli modern bir tasarıma sahip. Selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandıran telefon, ön tasarımı ile çok beğenilirken, arka tasarımı ile herkesi memnun etmiyor. Köşelere konulan kahverengi detayları genel olarak sevilmeyen amiral gemisi telefon, yine de farklılaşmayı başarıyor ve arkasında deri kullanılıyor. Şu an için sadece yukarıdaki tek renkte gelecek gibi görünen cihaz, iddiaya göre teknik olarak 6,7 inç 120 Hz AMOLED ekrana, Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciye ve 100W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pile sahip.

Telefonun önünde 16 megapiksel, arkasında ise 50 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. GT 2 Master Explorer Edition için yurt dışı fiyatı ise yaklaşık 596 dolar seviyesinde olacak gibi duruyor.

Realme firması Türkiye’de resmi olarak yer aldığından, yurt dışında tanıttığı her cihaz Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak GT 2 Master Explorer Edition modeli büyük ihtimalle Türkiye pazarına es geçecektir.

-Realme GT 2 Master Explorer Edition ve iPhone 13 Pro’yu yan yana getiren paylaşım-

Diğer modellerin üzerinden geçmek adına altta yer alan Realme GT 2, gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor, 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor ve 6,62 inç 120 Hz 1080P AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 16 megapiksel selfie kamerası olan telefon, arkasında 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı+ 2 megapiksel derinlik kameralarını bir araya getiriyor.

Üstte yer alan şovun yıldızı Realme GT 2 Pro, gücünü performans çok yüksek Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor, 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor ve 6,7 inç 2K 120 Hz AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 32 megapiksel selfie kamerası olan telefon, arkasında 50 megapiksel ana+ 50 megapiksel “150 derece “ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefon 150 derece ultra geniş açı kamera ile görüş açısı özelinde önemli bir rekor kırıyor. GT 2 Pro’daki 2 megapiksel makro kameranın da standart bir seçenek olmadığını belirtelim. Bu kamera mikroskop benzeri 40x büyütme getiriyor ve bu konuda kardeş şirket OPPO’nun Find X3 Pro’suyla rekabete girişiyor.

Paslanmaz çelik temelli özel bir soğutma sistemi olan telefon, kutusundan Android 12 üstü Realme UI 3 ile çıkıyor. GT 2 ile beraber dört farklı rengi bulunan GT 2 Pro, yurt dışında 614 dolar başlangıç fiyatına sahip. GT 2 içinse başlangıç 409 dolar seviyesinde bulunuyor.

Realme GT 2 Master Explorer Edition yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet