reklamı kapat

POPÜLER

Nokia pil teknolojisi

Nokia’dan cihazların kullanım ömrünü katlayacak heyecan yaratan pil teknolojisi!

Telekomünikasyon dünyasının dev isimlerinden Nokia, mobil cihazlar için oldukça heyecanlandıran bir pil teknolojisine imza attı.

Mobil cihazların yapabildikleri her geçen gün artıyor. Yeni işlemcileri ile performansları inanılmaz hale gelen modeller, pil ömrü konusunda ise halen tam olarak bekleneni veremiyor. Yüksek hızlı şarj teknolojileri ile pil ömrü sorununu ortadan kaldırmaya çalışan firmalar, halen cihazlarında geleneksel lityum-iyon piller kullanıyor. Uzun yıllardır hayatımızda yer alan bu pillerin gerçek anlamda fiziksel limitlerinde geziliyor. Bu açıdan özellikle 5G teknolojisi kapıdayken yeni teknolojilere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan Nokia, yeni geliştirdiği pil teknolojisi ile hem heyecan yaratıyor hem de ses getiriyor. Yüksek enerji ihtiyacı gerektiren 5G cihazlar için geliştirilen yeni pil teknolojisi, direkt olarak Nokia Bell Labs ve AMBER araştırmacılarının ortak çalışması. Birlikte uzun süre çalışarak karbon nanotüp temelli bir pil geliştiren araştırmacılar, bu pilin aynı kalınlıktaki mevcut lityum-iyon pillerden 2.5 kat daha fazla kullanım ömrü getirdiğini belirtiyor. Özellikle telefonların kullanım ömrünü çok ciddi şekilde artıracak gibi duran bu yeni nesil pil, kullanıma geçtiğinde büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Yeni teknolojisi sayesinde birim alandan daha iyi yararlanıyor ve verimlilik inanılmaz oranda yükseliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia, bu pil teknolojisiyle kullanıcıları oldukça rahatlatacak gibi duruyor

Önümüzdeki dönemde ticari olarak markete gireceği söylenen bu yeni nesil pil, gerçekten büyük önem arz ediyor. Burada yukarıda da dediğimiz gibi özellikle 5G üzerine giden firma, 5G’li cihazların daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğunu ve teknolojiyi drone modelleri kadar yayıyor.

İlginizi Çekebilir

Bütçe dostu model Nokia 2.2