reklamı kapat

POPÜLER

lityum sülfür

Telefonların pil sorununu çözecek lityum sülfür teknolojisi!

Günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunu halen pil ömrü olarak görünüyor. Bunu ortadan kaldıracak lityum sülfür piller geliyor.

Yeni akıllı telefon modellerinin çoğu bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Ancak halen bunu sağlamak adına kullanıma dikkat etmek gerekiyor. Kişiler “pil bitme” derdi olmadan rahat rahat telefon kullanmak istiyor. Mevcut lityum iyon pil teknolojisi ile bu mümkün olmuyor. Bunun sağlayacak altyapı ise lityum sülfür pil teknolojisi ile mümkün olabilir deniyor. Monash Üniversitesi tarafından hazırlanan şimdiye kadar yapılmış en verimli lityum sülfür pil, büyük gelecek vadediyor. Söylendiği kadarıyla bu piller sayesinde akıllı telefonların tam beş günlük bir kullanım ömrü sunabileceği aktarılıyor. Bunun nasıl bir kullanımda sunulacağı bilinmiyor ancak şu an dolu dolu iki gün bile kullanıcıları fazlasıyla memnun edecektir deniyor. Bu teknoloji elbette sadece telefonlar ile sınırlı kalmıyor. Yeni pillerle tam 1.000 km’lik menzil sunan elektrikli otomobillerin mümkün olduğu aktarılıyor. Bu da gelecek için heyecan yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lityum sülfür pil teknolojisi harika görünüyor

Üretmenin ucuz olduğu ve çevreye zarar vermediği aktarılan bu yeni pillerin, ne zaman üretime gireceği ise henüz açıklanmıyor. Bu konuda halen ciddi çalışmaların yapıldığı söylenenler arasında yer alıyor. Lityum iyon pillerden kurtulmanın zamanı çoktan gelmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S20 ailesi geliyor