reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den elektrikli pick-up sürprizi

Otomotiv dünyasının gözü şu sıralar Amerika’ya, Tesla Model 3’e çevrilmiş olsa da asıl bomba Avrupa kıtasından geldi. BMW rol çalarcasına elektrikli hatchback modelinin kamyonet versiyonunu duyurdu. BMW i3 Pick-Up Truck adını alan model, kamyonet kavramına bambaşka bir bakış açısı getiriyor.

Kaslı, heybetli, agresif görünümlü Amerikan pick-up’lara hepimiz hayranız ancak gelin gerçekçi olalım. Yollarımız yeterince duble, evlerimiz de çimleri düzgün biçilmiş bahçelere sahip değil. Ara sokak konusu ise bambaşka bir problem. Bavyeralılar da bunu düşünerek hem çevreci ve atik bir otomobilim olsun, hem de gerektiğinde arkasına oltamı, mangalımı atıp gidebileciğim bir kasası olsun diyen Avrupalılar için i3 Pick-Up Truck’ı geliştirmiş durumda.

BMW i3’ün üzerine geliştirilen i3 Pick-Up Truck, hatchback kardeşinden daha gelişmiş özelliklere sahip. Yeni pil ünitesiyle 32,9 kWh enerji üreten otomobilin tek şarjla gidebildiği menzil ise 230 km’ye dayanmış durumda. Asıl etkileyici olansa, BMW’nin pil sağlayıcısı E.ON firmasının yeni hızlı şarj teknolojisi sayesinde otomobil yalnızca 30 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Evet, akıllı telefonlarınızdan bile daha hızlı. İnandırıcı gelmedi mi? Gelmesi de gerekmiyor zaten. Yolunuz açık, 1 Nisan Şaka Günü’nüz kutlu olsun.