reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Merakla beklenen 2019 iPhone’lar hakkında son detaylar

Yeni iPhone modelleriyle ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu yılın eylül ayında düzenlenecek etkinlikte gün ışığına çıkmasını beklediğimiz yeni iPhone modelleri ilgili ünlü analistten bir açıklama geldi.

Apple’a yakınlığıyla bilinen Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’lardaki anten tasarımıyla ilgili tahminde bulundu. Kuo, Apple’ın 2019 model iPhone’ların antenlerinde MPI malzemesini düşündüğünü ancak şirketin yeni modellerde LCP malzemesini tercih edeceğini belirtti. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulacak yeni iPad Pro’nun anten tasarımında da LCP malzemesinin kullanılması bekleniyor. LCP malzemesi sayesinde hem yeni iPhone’ların hem de yeni iPad Pro’ların performanslı bir ağ deneyimi sunacağı ifade ediliyor. Yeni modellerin yeni antenler ile 5G destekli telefonlardan daha geniş alanda daha yüksek bağlantı hızı sunacağı söyleniyor.

Kuo, Apple’ın yeni modellerde çentikli tasarıma devam edeceğini de dile getiriyor. Tasarım açıdan devrimsel bir yeniliği görmeyeceğimiz yeni iPhone’ların gelişmiş işlemci ve kamera performansıyla selefinden ayrılması bekleniyor. A13 işlemcisiyle A12 Bionic işlemcisinden hem daha hızlı hem de daha az enerji tüketeceği belirtilen yeni iPhone’ların üçlü kamera sistemiyle geleceği konuşuluyor. Optik yakınlaştırma ve standart kameranın haricinde yeni modellerde ultra geniş açı kameranın da olacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G’li iPhone ne zaman tanıtılacak?

5G destekli iPhone’un ise önümüzdeki yıl tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu yıl 5G’li bir iPhone modelinin gelmesi beklenmiyor. 2020 yılında satışa sunulacak yeni iPhone modellerinin 5G teknolojisiyle hızlı bir internet deneyimi sunacağını şimdiden söylemek mümkün. 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunulacak modelde yeni bir tasarım anlayışıyla karşılaşıp karşılaşmayacağımız henüz bilinmiyor. Yeni modellerle ilgili gelişmelere LOG üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Redmi’den bütçe dostu amiral gemisi geliyor