reklamı kapat

POPÜLER

Tesla dünya devleri BMW, Mercedes ve Audi’yi solladı

Elon Musk önderliğinde başarılı çıkışını sürdüren Tesla, BMW, Mercedes ve Audi gibi küreselde en güçlü üreticilerin en tepe modellerini satış rakamlarında geride bırakmayı başardı.

Tesla, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 2016’nın ikinci çeyreğindeki 14.402‘lik teslimat rakamının yüzde 70’lik bir artış ile 24.500‘e kadar ulaştığını belirtmişti. Bu sonuçlar şu anlama geliyor; geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 112‘lik bir artış. Bu rakamlar kırılması güç bir rekorun da tescilli kanıtı olarak markanın yüzünü güldürdü. Şimdi ise bu verilerin ne kadar etkileyici olduğunu görmek çok daha net.

teslasales
Adeta otomotiv sektörüne şok etkisi ile giriş yapan ve ilk günden beri başarısının üzerine katarak devam eden Tesla, genel satış rakamlarında da dünyanın en büyük üreticilerini de sollamış durumda. Premium sedan pazarının liderleri BMW, Mercedes ve Audi’nin bile önünde kendine yer açan Tesla, gelecek konusunda bir hayli ümitli olmaya devam edebilir. BMW 7 serisi ve Mercedes S-Class gibi amiral gemileri geride bırakan Model S’in istatistikleri 2016’nın üçüncü çeyreğini kapsıyor. Totalde 24.500 olan toplam teslimat sayısının 15.800’ünü Model S oluştururken geriye kalan 8.700’lük rakamı Model X tamamladı. Tesla Model S için yeni tanıttığı 0’dan 100’e sadece 2.5 saniyede erişebilen dünyanın üretilen en hızlı modelleri arasında yer alan versiyonu ile liderlikteki yerini koruyacak gibi gözüküyor. Tesla’nın şu anda 400 bin civarında sipariş listesi bulunuyor. Görünüşe göre Tesla ekibinin daha çok yapacak işi var.