reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’da rekor dönem

Tesla, geride bıraktığımız 2016’nın üçüncü çeyrek rakamlarında rekor bir dönemi geride bıraktı. Şirketten yapılan açıklama doğrultusunda ortaya çıkan satış ve teslimat rakamları ise bir hayli ilham verici.

Elektrikli otomobil pazarının günümüzde bu kadar popüler olmasının en önemli parçalarından birisi olan Tesla, müşterilerini memnun etmeye ve büyümeye devam ediyor. Elon Musk‘ın geçtiğimiz dönemlerde yapmış olduğu üretim bandındaki rakam beklentileri bugün fazlasıyla gerçek oldu. Tesla’nın yapmış olduğu resmi açıklamasında yer alan 2016‘nın üçüncü çeyrek rakamları, Tesla ekibinin başarısının somut kanıtı olarak karşımızda duruyor.

Şirketten yapılan açıklaya göre bu yılın ikinci çeyreğindeki 14,402 teslimat rakamı yüzde 70‘lik bir artış ile 24,500‘e kadar ulaştı. Bir sene içerisinde çıkılan bu üretim rakamı şirketin yüzünü güldürürken, genel değerlendirme rakamlarında ise daha da etkileyici olan bir istatistik mevcut. Tesla geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine göre bu yıl yüzde 112‘lik bir artış göstererek kırılması güç bir rekora imza attı. Markanın beklentisi 2016’nın son çeyreğinde de aynı çizgiyi sürdürüp yarı yılı 50,000 üretim ve teslimat rakamı ile tamamlamak.
teslaxsuv

Tesla geçtiğimiz yılda 11,580 teslimat rakamı yakaladığı Model S’te bu yıl 15,800 gibi yine hatırı sayılır bir artış yakaladı. Bu, Model S üretim ve teslimat rakamlarında yüzde 36‘lık bir iyileşme anlamına geliyor. Tesla’nın SUV hamlesi ile birlikte gelecek dönem hedefleri müşterilerini daha da memnun edecek gibi gözükürken artan sipariş ve talepler ile birlikte Tesla fabrikasının, yeni çalışanlara yer açaması gerekecek gibi gözüküyor.