reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk’ın yüzü gülüyor; Tesla tüm zamanların rekorunu kırdı

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Amerikan elektrikli otomobil üreticisi Tesla, tüm zamanların rekorunu kırarak hem sevenlerini hem hissedarlarını mutlu etti.

Model 3 ile beraber büyük bir ivme kazanan Tesla, 2019’un ikinci çeyreğinde üretim ve teslimat rekoru kırdı. Şirket 30 Haziran itibarı ile toplamda 95.220 araç teslim etti. Bu verileri ilk çeyrek ile karşılaştırdığımızda neredeyse iki kat fazla bir artış görüyoruz. Ayrıca elde edilen bu büyük başarı, beraberinde bir rekoru da getirdi. En son 2018’in ikinci yarısında 90.700 teslimat ile kırılan rekor bir kez daha güncellenmiş oldu. Firma yetkilileri kalan teslimatlar ile birlikte 2019’un üçüncü çeyreğinde de aynı başarının devamını bekliyor. Nitekim 7.400 adet araç teslimat yoluna çıktı bile. Ayrıca verilen sayıların büyük çoğunluğunu Model 3 oluşturuyor. Sadece 17.650 adetlik kısım Model S ve Model X tarafından elde edildi. Yaşanan gelişmelerle Tesla hisselerinin yüzde 7 arttığını da ekleyelim.

Tesla Roadster hakkında açıklama yapmıştı

Sosyal medyayı aktif kullanan ve pek çok kez kendisine yöneltilen sorulara buradan cevap veren Musk, Roadster’ın menziliyle ilgili detayı da yine bu yolla vermeyi tercih etti. Twitter üzerinden gelen “Daha yüksek bir menzil eğeri görecek miyiz?” sorusunu yanıtlayan Musk; “Menzil 1.000 kilometrenin üzerinde olacak.” diyerek çok net ve emin bir ibareye yer verdi. Gerek yapısı gerekse rakamları gereği bir hiper otomobil olarak nitelendirebileceğimiz Roadster’ın, binek amaçlı tasarlanan elektrikli otomobilleri bile geride bırakacak olmasının ezberleri bozacağına hiç şüphe yok.

İlginizi çekebilir

Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ Coupé