reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

Spider-Man Far From Home ile yapılan büyük Örümcek Adam değişikliği

Marvel ve Sony ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filmi Örümcek Adam’ın en bilinen yeteneklerinden birini yeniden isimlendiriyor.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Spider-Man Far From Home‘a dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Örümcek Adam’ın en önemli yeteneklerinden biri yaşanacak bir şeyi önceden hissedebiliyor olması. Bu yeteneğe Spider Sense veya Türkçe ismiyle Örümcek Hisleri deniyor. Bu özelliği Homecoming filminde görememiştik. Far From Home ile birlikte bu özellik yeni bir isme kavuştu. Fakat bu isim yeteneği isimlendirmekten çok Peter Parker ile dalga geçiyor. Filmde bu özellikten Peter Ürpertisi veya Peter Karıncalanması şeklinde bahsediliyor. Bu yeni isimlendirmenin sebebini filmin senaristleri Chris McKenna ve Erik Sommers açıkladı.

Spider-Man kararı

“Açıkçası süper kahramanlara ait bir yeteneği direkt ne olduğunu gözümüze sokacak şekilde adlandırmak istemedik. Yine de bie isim bulmak gerekiyordu ancak nasıl olmalı bilemiyorduk. Daha çok şaka gibi bir isim bulmak istedik. Çok fazla şey denedik ancak sonunda bunda karar kıldık. Peter Ürpertisi ismini sevdik çünkü bu halamız veya teyzemizin bir yeteneği adlandırmasını andırıyor. Normalde hiç kimse süper gücünün böyle adlandırılmasını istemez. Bu da May Hala’nın bu isme daha da sarılmasına neden oluyor. Sonra başkalarına da aynu şekilde söyledikçe isim giderek yayılıyor. Ergenlik döneminde bir gencin yaşayacakları böyle olurdu diye düşünüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home senaristlerinin bu yeni isimlendirmesinin Marvel hayranlarını memnun edeceğini sanmıyoruz. Komik bir isim olsa da, Örümcek Hisleri bu yeteneğin asıl ismi ve hep öyle kalacak.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı