reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel Avengers Endgame bağlantısı

Captain Marvel’ın Avengers Endgame bağlantısı

8 Mart’ta vizyona giren Captain Marvel, Avengers Endgame bağlantısını da ek sahnede ortaya çıkardı. Peki bu ne anlama geliyor?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Captain Marvel filminin ek sahnesine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


8 Mart’ta vizyondaki yerini alan Captain Marvel, izleyicileri daha önce açıklandığı gibi 2 ek sahneyle karşıladı. Bildiğiniz gibi Marvel, çift ek sahne kullandığında bunlardan biri film bitiminin hemen ardından diğeri ise tüm jenerik aktıktan sonra yayınlanıyor. Ayrıca yine çift ek sahne varsa biri gelecek yapımlara dair ipucu taşıyor, diğeri “komedi” odaklı oluyor. Captain Marvel’ın gelecek yapımlara dair ipucu taşıyan sahnesi ise elbette Avengers Endgame filmiyle ilgiliydi. Ancak bu kez ek sahne ipucu vermek yerine doğrudan bir bilgi paylaştı. Üstelik bu bizden bu zamana kadar fragmanlard saklanan bir bilgi olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain Marvel’ın Endgame’e gelişi

Bildiğiniz gibi Avengers: Infinity War sonunda, Nick Fury Captain Marvel’a çağrı cihazından mesaj iletirken toza karışmıştı. Fury’nin çağrı cihazını bulan kahramanlarımız sinyali kesintisiz bir şekilde göndermiş gibi görünüyor. Ancak aniden kesilen çağrı ekibimizin dikkatini çekiyor. Captain America yeniden çağrı yollanması konusunda direktif verirken Captain Marvel bir anda arkalarında beliriyor.

Bu sahne neden önemli? Birincisi bu doğrudan Captain Marvel’ın ekibimizin yanına geldiğini gösteriyor. Yani örneğin Super Bowl fragmanında Avengers üssünün dışında göğe bakan kahramanlarımız Captain Marvel’ın uçarak gelişini karşılamıyor. Bir diğer detay ise Avengers Endgame filminin fragmanındaki boşluklar. Burada detaylarını yazdığımız boşluklar bir kişinin sığabileceği şekilde ayarlanmıştı. Bu durum da Marvel’ın geçmişteki fragmanlarda yaptığı gibi bir kez daha fragmanları manipüle ettiğini düşündürdü. Ek sahne orada Captain Marvel’ı görebileceğimiz anlamına geliyor. Her ne kadar kahramanımızın gelmesi biraz zaman alsa da, ekibin diğer üyeleri aramaya başlamasından hemen önce geldiği görünüyor. Kahramanımızın endişesi ise yüzünden okunuyor. İncelemesinde de bahsettiğimiz gibi, Captain Marvel küçük sorunlarda dünyaya çağırılacak cinsten bir kahraman değil. Bu sebeple dünyaya geldiğinde Fury’e ciddi bir şeyler olduğunu biliyor. Öte yandan Captain Marvel’ın dünyaya dönerken yolda Iron Man’e rastlayacağı teorileri bu ek sahne ile gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Ne kadar zaman geçtiğini bilmediğimiz için Iron Man konusu ise hala sallantıda.

Bir diğer detay da kahramanımızın olası kostümü üzerine fikir veriyor. Captain Marvel filminde ağırlıklı olarak mohawk saçlarıyla gördüğümüz kahramanımız, Endgame’de daha uzun saçlarla karşımıza çıkıyor. Bu da mohawk’ı bir daha göremeyeceğimiz ihtimalini artırıyor.

26 Nisan‘da vizyona girecek olan Avengers Endgame tüm soruları cevaplayacak. Ancak ek sahneyle önden küçük bir spoiler verilmiş gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı