reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man

156 denemede çekilebilen Spider-Man sahnesi

Hepimiz yakında vizyona girecek Spider-Man Far From Home filmine odaklanmış olsak da, Örümcek Adam‘ın beyaz perde macerası çok daha önce başladı. Herkesin nostaljik hislerle andığı orijinal serideki önemli sahnelerden birinin tam 156 deneme sonunda çekilebildiği ortaya çıktı.

Marvel çizgi romanlarının en sevilen kahramanı olan Örümcek Adam 2002 senesinde Sam Raimi tarafından beyaz perdeye taşındı. Karaktere hayat veren ilk isim de Tobey Maguire oldu. Onun üç film süren macerasının ardından Peter Parker’ı Andrew Garfield devraldı. İki filmlik macerası maalesef uzun sürmedi. Captain America Civil War öncesi Marvel ve Sony’nin anlaşmaya varmasıyla birlikte Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni’ne katıldı. Tom Holland‘ın canlandırdığı karakter hala çok seviliyor. Buna rağmen orijinal serinin başrolü olan Tobey Maguire’ın yeri ayrı.

En zor Spider-Man sahnesi

Tobey Maguire’ın rol aldığı ilk filmde herkesin aklında yer eden bir sahne yer alıyor. Örümcek Adam güçlerine kavuşan kahramanımız yeteneklerini keşfederken okul kafeteryasında bir olay yaşanıyordu. Mary Jane Watson‘ın tepsisindeki yemekler düşecek gibi oluyor fakat Peter hepsini sorunsuz bir şekilde yakalıyordu. Böylece elde ettiği yeteneklere yakından bakma şansı elde ediyorduk. İşte bu akıllarda yer eden sahnenin beyaz perdedeki halini bulması için tam 156 kez çekim yapıldığı ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dönemin sinema teknolojilerinin günümüzdeki kadar gelişmiş olmaması, oyuncuların ve dublörlerin de süper kahramanlar kadar yetenekli olmayışı Spider-Man filmindeki bu sahneyi çekip izleyici karşısına çıkartmayı zorlaştırmış. Buna rağmen 156 denemenin sonunda herkesin aklında yer eden meşhur sahne ortaya çıkmış oluyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı