reklamı kapat

POPÜLER

Nissan

Baştan aşağı yenilendi; karşınızda 2020 Nissan Juke

Baştan aşağı büyük bir değişime uğrayan yeni Nissan Juke, uzun bir bekleyişin ardından meraklıları ile buluştu. Bakalım, yeni Juke bizlere neler sunuyor?

Bundan neredeyse 10 yıl önce, Nissan Juke piyasaya ilk çıktığı zamanlar crossover segmenti bugünkü kadar popüler değildi. Japon üretici çıkış yaptığı segmentin yanında aracın tasarımı ile de aykırı davranmıştı. Juke özellikle ilk çıktığı zamanlar çizgileri ile eleştirildi. Aykırı tasarımı ile beğenilip beğenilmeme arasında kalan modele gözler sonrasında alışmaya başladı. Marka için beklenenden daha fazla bir başarı elde eden Juke için yenilik zamanı çoktan gelmişti. Frankfurt Otomobil Fuarı’na yaklaştığımız şu günlerde üzerindeki perdeyi tamamen kaldıran model köklü bir değişimden geçmiş. Üstelik bunu yaparken tasarım kimliğini de korumayı başarmış. Aracın ön tarafına baktığımızda yine ayrı far tasarımı görüyoruz. Önceki modelden tanıyacağınız yuvarlak far tasarımları burada da kullanılmış.  Ancak farklı olarak bu sefer sis farları ve gündüz farları birer çizgi şeklinde. Bu da araca fütüristik bir hava katmış. Bir diğer tasarım detayı olan hava ızgarası, diğer Nissan modellerinden görmeye alışkın olduğumuz cinsten. Basık tavan yapısı ile beraber modelin arkasına geçtiğimizde sinirli bakan bir far yapısı mevcut.  Şişkin tampon yapısını da arka taraftan hemen fark etmek mümkün. Alacağınız donanım seviyesine göre resimlerde gördüğünüz gibi farklı renklerde tavan almanız da mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biraz önce bahsettiğimiz basık tavan yapısı gibi konular, kullanıcılar tarafından eleştiriliyordu. Önceki modelde dar yaşam alanı ile beraber biraz klostrofobik bir durum vardı demek yanlış olmaz. Japon üretici yeni model ile beraber buna da el atmış. Model yolculara 5.8 cm daha iyi diz mesafesi ve 1 cm kadar geliştirilmiş baş mesafesi sunuyor. Bagaj hacminde ise değişim daha büyük. Yüzde 20’den fazla artan bagaj hacmi 422 litreye ulaşmış. Aracın geliştirmelerinden bir diğeri de boyutlarında. Model hem en hem boy olarak büyümesine rağmen 23 kilo hafiflemeyi başarmış.  İyi diyet diye buna derim işte !

Nissan

2020 Nissan Juke iç mekanında, yeni Nissan modellerinden alıştığımız bir tuttum izlemiş. Özellikle direksiyon simidi bire bir aynı. Ancak bunu sadece Nissan değil, bütün markalar yapıyor. Artık model bazında farklı direksiyonlar görmek oldukça güç. Yeni multimedya sistemi göze çarpan en büyük yeniliklerden biri. 8 inc boyutundaki bu ekran yeni NissanConnect sistemini barındırıyor. Bu sistem sayesinde sürücüler  farları kapatıp açma, yol tarifi gibi birçok işlevlere sahip oluyorlar. Ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto’nun modelde var olduğunu hatırlatalım.

Nissan Juke kaputunun altında neler sunuyor?

Nissan Juke değişimlerine kaputun altında da devam ediyor.  1.0 litrelik 3 silindirli turbo benzinli bir motor, yeni Juke’da görev yapacak. Bu motorun Renault-Nissan ittifakından doğduğunu da hatırlatmak gerek. 118 beygir üreten motorun yeni Juke’a gayet yeterli olacağını düşünüyoruz. Standart versiyonlarında önden çekişli satılan model isteğe bağlı olarak dört çeker de alınabilecek. 6 ileri manuel şanzımanın yanında otomatik opsiyonunuz da tabiki var. Dizel motorlar ise önümüzdeki günlerde duyurulacak. Modelin fiyatını maalesef henüz bilmiyoruz ancak kısa zamanda açıklanmasını bekliyoruz. Gelişmeleri LOG.com.tr’dn takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Nissan Altima kar canavarına dönüştü!