reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Juke

Başarısıyla dikkat çekiyor; yeni Nissan Juke çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Bu yılın en dikkat çeken isimlerinden birisi olan yeni jenerasyon Nissan Juke, çarpışma testinde elde ettiği dereceyle de adından söz ettirecek.

Yeni jenerasyonuyla birlikte tasarım noktasında hiç olmadığı kadar çekici bir karaktere bürünen Nissan Juke, artık satış süreciyle ilgili gelişmelere konu oluyor. Yurt dışı bazlı olarak kademeli şekilde başlayacak olan adımlar öncesinde potansiyel alıcıların dikkat edeceği bir kritere bugün itibarıyla cevap buluyoruz. Euro NCAP resmi kaynakları tarafından paylaşılan çarpışma testine tabi tutulan Juke, burada elde ettiği dereceyle büyük bir ilgiyi hak ediyor. Bugün açıklanan isimler arasında detay verilerde üst sıraya konumlandırabileceğimiz modelin önceki jenerasyona göre güven tazeleyeceğini de net şekilde söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Nissan Juke detaylı çarpışma testi sonuçları

Çarpışma testi sonuçlarının sınıflandırılmasında kompakt suv içerinde değerlendirilen Juke ortalamada beş yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 91, çocuk korumasında yüzde 85, yaya korumasında yüzde 81 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 83 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Yolcu ve çocuk korumasında günün en yüksek değerlerinden birisi elde ettiğini, yaya ve yolcuda da 80’in üzerinde olması konuşulması gerekenler arasında. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri çarpışma testinin detaylı görüntüleriyle baş başa bırakalım.