reklamı kapat

POPÜLER

Frozen 2

Frozen 2 filminin Disney cephesindeki büyük başarısı

Uzun zamandır beklenen Frozen 2 filmi geçtiğimiz günlerde önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Filmin gişede elde ettiği başarının Disney stüdyoları için anlamı büyük.

Frozen’in çocuklar tarafından çok sevildiğini ve bu dünyayla alakalı her şeyin yakından takip edildiğini bilmeyen yok. Bu sebeple serinin ikinci filmi duyurulduğunda bu yapımın büyük bir gişe kazancı elde edeceğini tahmin etmek hiç de zor değildi. Gerçekten Frozen 2’nin vizyona girmesinden sonra her şey tahmin edildiği gibi ilerledi. Box Office Mojo‘nun verilerine göre Frozen 2 filminin Amerika içindeki kazancı 366 milyon dolar. Geriye kalan ülkelerden ise 666 milyon dolar gişe hasılatı elde edildi. Böylece filmin toplam kazancı sonunda 1,032 milyar dolar seviyesine ulaştı. Disney imzası taşıyan ve büyük ilgi gören ikinci filmin 1 milyar dolar sınırını aşması stüdyonun kendi içinde de büyük bir başarı elde ettiği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Frozen 2 filminin Disney için önemi

Walt Disney Animation Studios tarafından paylaşılan yeni videoyla birlikte Frozen 2’nin stüdyo açısından önemi anlatılıyor. Serinin ikinci filmi Walt Disney Animation Studios’un 1 milyar dolardan fazla kazanç elde eden üçüncü filmi oldu. Zirvede ise ilk Frozen filmi ve çok sevilen Zootopia yer alıyor. Frozen’ın uzun yıllardır devam eden başarısını göz önünde bulundurunca, elde edilen gişe hasılatı serinin geleceğine dair planlara dair ilk ipuçlarını veriyor gibi görünüyor. Frozen 3 gelecek mi, zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri