reklamı kapat

POPÜLER

Frozen 2

Frozen 2 filminin büyük gişe başarısı

Disney stüdyolarının imzasını taşıyan Frozen 2 hayal kırıklığı yaşatmadı ve gişede elde ettiği başarıyla öne çıkmayı başardı. Uzun zamandır beklenen devam filminin kazancı önemli bir kilometre taşını geride bırakmış oldu.

Yönetmenliğini Chris Buck ve Jennifer Lee’nin üstlendiği Frozen’ın orijinal seslendirme kadrosunda yetenekli isimler yer alıyor. İlk seride karakterleri seslendiren Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad, Jonathan Groff ve Ciarán Hinds geri dönüyor. Onlara Sterling K. Brown, Evan Rachel Wood, Alfred Molina, Martha Plimpton, Jason Ritter, Rachel Matthews gibi isimler eşlik ediyor. Box Office Mojo‘nun verilerine göre Frozen 2 filminin Amerika içindeki kazancı 366 milyon dolar. Geriye kalan ülkelerden ise 666 milyon dolar gişe hasılatı elde edildi. Böylece filmin toplam kazancı sonunda 1,032 milyar dolar seviyesine ulaştı. Disney imzası taşıyan ve büyük ilgi gören ikinci filmin 1 milyar dolar sınırını hızla yaşadığı zaten tahmin ediliyordu. Bu başarının serinin devamı konusundaki fikirleri nasıl etkileyeceği ise büyük merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney’in Frozen 2 başarısı

Öte yandan Frozen 2’nin gişedeki başarısı dikkat çekici. Çünkü merakla beklenen devam filmi Disney stüdyolarının bu seneki altıncı büyük başarısı oldu. Büyük başarıdan kastımız, stüdyonun 1 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde eden işleri elbette. Bunların başında Avengers Endgame geliyor. Tarihin en çok izlenen filmi unvanını elde eden bu yapımı Aladdin, Oyuncak Hikayesi 4, Aslan Kral ve Captain Marvel izliyor. Altıncı sırada ise Frozen 2’yi görüyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri