reklamı kapat

POPÜLER

Opel Grandland X

Daha ucuz seçenek; önden çekişli Opel Grandland X Hybrid tanıtıldı!

Kısa süre içerisinde ikinci bir hibrit versiyon olarak aileye dahil olan Opel Grandland X Hybrid FWD, ekonomik yönüyle fark yaratacak.

Corsa-E ile birlikte ilk tam elektrikli hamlesini oyuna sürecek olan Opel, dönüşüm sürecinin hibrit ayağını ise SUV sınıfındaki temsilcisiyle sürdürüyor. Geçtiğimiz mayıs ayında tanıtımı gerçekleştirilen Grandland X Hybrid4 ile kullanıcıları karşısına çıkan Almanya merkezli üretici aynı ismi bu kez farklı bir reçete ile bir araya getiriyor. Yapılan doğru stratejik hamle ile ilk olarak 4×4 olarak sunduğu modeli bu kez önden çekişli versiyonla bir araya getiren Opel, bu sayede farklı ihtiyaç sınıfına da erişmiş olacak. Markasının iki hibrit versiyonu sunulan ilk aracı olarak da tarihe geçen Opel Grandland X Hybrid FWD, fiyat olarak ise Almanya’da 36.504 euro (vergiler hariç ) gibi bir etiketten piyasaya sunuluyor.

Opel Grandland X Hybrid FWD teknik özellikleri

Grandland X’in önden çekişli versiyonuyla birlikte sadece altyapı anlamında değişiklikler kullanıcıları bekliyor olmayacak. Opel burada güç ve tork gibi motor dinamiklerinde de önemli bir düşüşü beraberinde getirmeyi tercih ediyor. Bunu net anlamak adına ilk olarak 4×4 Hybrid’in teknik verilerine baktığımızda 300 beygir güç ve 450 Nm tork değerleri karşımıza çıkıyor. Önden çekişli versiyonla ise bu rakamlar 224 beygir ve 360 Nm tork seviyesine çekiliyor. Lakin bu versiyonun daha fazla ekonomi felsefesi üzerine kurulduğu da atlanmamalı. Nitekim önden çekişle birlikte saf elektrik menzili 50 kilometreden 57 kilometreye çıkarken ortalama tüketim de yine daha iyi bir seviyeye çekiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçten yanmalı motor bölümüde 1,6 litrelik (180 beygir) direkt enjeksiyonlu benzinli makinenin kullanıldığı araçta elektrik motoru 110 beygir güç üretirken kullanılan bataryanın kapasitesi ise 13,2 kWh olarak dikkat çekiyor. Standart olarak 8 ileri otomatik şanzımanın sunulduğu Hybrid FWD’de; çarpışma önleme, yaya algılama, otonom acil frenleme, şeritte tutma ve sürücü yorgunluk uyarısı gibi bir çok güvenlik desteği de standart listesinde kendisine yer buluyor.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E