reklamı kapat

POPÜLER

Opel Grandland X Plug-In Hybrid4

Ailede türünün ilk örneği Opel Grandland X Plug-In Hybrid4 için yurt dışı fiyatları belli oldu

Önümüzdeki yılla birlikte kademeli olarak Avrupa’da asfalta inmeye başlayacak Opel Grandland X Plug-In Hybrid4 için ön sipariş alımı da başkadı.

PSA grubunun eline geçmesiyle birlikte gözle görülür bir ivmelenme yakalayan Opel, özellikle yeni jenerasyon Corsa hamlesiyle adından çokça söz ettirdi. İlk elektrikli otomobil modelini de bu hamle üzerinden kullanıcılarla buluşturmaya başlayan Almanya merkezli üretici için önemli bir adım da geçtiğimiz mayıs ayı itibarıyla atıldı. Marka içerisinde yine bir ilk olarak satışa sunulmak üzere tanıtımı gerçekleştirilen Opel Grandland X Plug-In Hybrid4, yenilenme sürecinin altyapı öncülerinden olacak. Hafta içerisinde Corsa ve Astra‘nın fiyatlarını açıklayan Opel/Vauxhall İngiltere, bu kez şarj edilebilir Grandland X için sipariş alımlarının başladığını duyurdu. Buna göre araç giriş seviyesindeki donanım paketinde 35.590 sterlinlik etiket fiyatına sahip olacak. Bu da vergiler hariç günümüz kur şartlarında yaklaşık 240.000 TL gibi bir seviye demek. Grandland X’in 1,5 litre dizel motor ve en üst donanım paketinde ülkemizde 274.800 TL‘den (kampanyalı) alıcı bulduğunu da belirtmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Grandland X Plug-In Hybrid4 hakkında bilmeniz gerekenler

Versiyonun teknik detaylarını anımsamadan önce İngiltere’deki diğer liste fiyatlarına da yakından bakmakta fayda var. Ülkede üç farklı donanım paketiyle sunulacak olan Grandland X Hybrid 4 ikinci basamağında 40.300 sterlinlik etiket fiyatıyla sunulmaya hazırlanıyor. Ailenin en üst noktasında ise rakamın 45.450 sterlin seviyelerine kadar yükseldiğini görmek mümkün. Hibrit versiyonun teknik özellikleri kısmında ise öne çıkan birkaç detayı kenara not etmek gerekiyor. İçten yanmalı bölümünde yaklaşık 200 beygir güç üreten bir motorun yer aldığı araçta, 108 beygir güç üreten elektrik motoru ve 13,2 kWh‘lık batarya paketinin kombinasyonu söz konusu. Toplamda 300 PS gibi tatmin edici güçle yola inecek olan aracın dört tekerlekten çekişli olacağını da biliyoruz. 0’dan 100’e hızlanması 7 saniye sürecek Hybrid4, saf elektrik modunda yaklaşık 50 kilometre menzil kat edebilecek. Kullanıcılar 7,4 kW kaynaklı şarj noktasından aracın bataryalarını 1 saat 50 dakikada tamamen dolu hale getirebilecek. İngiltere’de ocak ayında satışa sunulacak olan versiyonun Türkiye’ye geliş sürecini hep beraber göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E