reklamı kapat

POPÜLER

2020 Opel Astra

2020 Opel Astra için ilk yurt dışı fiyatları belli oldu

Vauxhall markası altında satıldığın İngiltere pazarı için fiyatları açıklanan 2020 Opel Astra, Türkiye geleceği için de ipuçları veriyor.

Geride bırakmaya hazırlandığımız temmuz ayının ilk haftası içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen 2020 Opel Astra beraberinde önemli geliştirmeler getirmeye hazırlanıyor. Her ne kadar bir makyaj operasyonu olarak nitelendirilese de, yeni model için hayati dokunuşların yapıldığını bir kez daha özellikle belirtmek gerekiyor. Tarihin en iyi seviyelerine getirilen sürtünme katsayısı ve motor seçenekleriyle yeni jenerasyon öncesi son kez güncellenen Astra’nın fiyat bilgileri de kademeli olarak gelmeye başladı. İngiltere ekibi tarafından paylaşılan rakamlara göre giriş seviyesindeki versiyon için 18.885 sterlin gibi bir fiyat belirlenmiş durumda. Bu da günümüz kuru bazında vergiler dışında yaklaşık 128.000 TL demek. Astra’nın 155.000 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunulduğunu da bu noktada hatırlamakta fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Versiyonlara göre 2020 Opel Astra yurt dışlı fiyatları

Açıklanan rakamların devamına baktığımızda hatcback versiyonla birlikte station wagon gövde için de değerlerin tabloya yansıdığını görüyoruz. SW gövde tipiyle 20.335 sterlinlik başlangıç fiyatına sahip olan Astra, İngiltere’de 7 farklı donanım paketi üzerinden tercih edilebiliyor. Bu kapsamdaki rakamlara göre ikinci seviye pakette 19.585 sterlin, orta pakette 21,895 sterlin en üst pakette ise 23.955 sterlinlik fiyatlar karşımıza çıkıyor. Yeni Astra benzinli ayağında 1,2 ve 1,4 litre ile gelirken dizelde ise 1,5 litrelik üniteyle satışa sunulacak. Modelin detaylı teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.