reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Spider-Man Far From Home filmindeki görsel efektler [Video]

Marvel ve Sony ortaklığında beyaz perdeye taşınan Spider-Man Far From Home filminin görsel efektler öncesi ve sonrası halini gösteren bir video paylaşıldı. Bu sayede süper kahramanların dünyasının nasıl yaratıldığını yakından görme fırsatı elde ediyoruz.

Spider-Man: Far From Home’in bu senenin en dikkat çekici işlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Avengers Endgame‘den hemen sonra gelen bu yapımla birlikte Marvel Sinematik Evreni’nde üçüncü faz son buldu. Üstelik bu evrene yeni bir karakterin daha dahil olmasına şahit olduk. Spider-Man Far From Home filmindeki bu karakter elbette Jake Gyllenhaal‘un hayat verdiği Mysterio oldu. Başlangıçta iyi bir adam gibi gösterilen Quentin Beck‘in Tony Stark’ın eski çalışanlarından olduğunu ve ondan kalan teknolojiyi ele geçirmeye çalıştığını öğrendik. Elbette süper güçleri yokken süper kahraman gibi görünmesi hiç de kolay olmadı. Onun bu yalanına devasa bir teknoloji eşlik ediyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home: Öncesi ve sonrası

Benzer bir durum Spider-Man Far From Home’un kendisi için de geçerli. Bizler gibi normal insanların süper güçlü canlılar gibi gösterilmesi hiç kolay değil. Hele tüm maceraların dünyanın en büyük şehirlerinin en meşhur mekanlarında gerçekleşmesi de imkansız. Bu noktada devreye görsel efektler giriyor. Yeşil perdenin önünde yapılan çekimler Londra’nın göbeğinde gerçekleşiyormuş gibi gösteriliyor. Mysterio dronelar yardımıyla süper kahraman rolü yapıyor ve elbette Peter Parker tüm gücünü kullanarak onu durdurmaya çabalıyor. Filmin görsel efektler öncesinde ve sonrasında nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, bahsettiğimiz anları haberimizin girişindeki videoda bulabilirsiniz.