reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Captain America

Efsane Captain America sahnesinin kamera arkası [İzle]

Captain America Winter Soldier filmindeki asansör sahnesini hatırlıyor musunuz? Bu efsanevi dövüş sahnesinin provalarının nasıl yapıldığı seneler sonra ortaya çıktı. Chris Evans’ın prova anları Reddit üzerinden paylaşıldı.

Marvel stüdyolarının en beklenmedik başarılarından birinin Captain America Winter Soldier olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle ilk filmin sıradanlığının ardından kimse böyle bir hikaye beklemiyordu. Winter Soldier sadece senaryosuyla şaşırtmakla kalmadı, Marvel Sinematik Evreni’ni de doğrudan etkiledi. HYDRA’nın hala varolduğu hem de SHIELD’ın içinde yer aldığı ortaya çıkınca bu büyük bir güvensizlik ortamı yarattı. Buna rağmen bu filme dair en dikkat çekici sahne kesinlikle Captain America karakterin aitti. Chris Evans‘ın canlandırdığı karakter asansörde HYDRA ajanları tarafından sıkıştırılıyor ve etkisiz hale getirilmeye çalışılıyordu. Fakat muhteşem bir dövüş sahnesinin ardından Steve Rogers’ın hepsini alt etmesine şahit olduk. Kahramanımız daha sonra asansörün camını kırıp metrelerce aşağı atlayarak SHIELD binasından kaçmayı başarıyordu. Bu Captain America’nın en efsanevi sahnelerinden biri kabul ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America sahnesinin hazırlıkları

Chris Evans’ın bu şahane sahnenin provasını yaptığı anlar seneler sonra ortaya çıktı. SuperheroNick isimli bir kullanıcı bu anları Marvel Studios subreddit’inde paylaştı. Bu sayede dövüş sahnesinin planlanmasının nasıl yapıldığını ve oyuncuların yapacakları hareketleri nasıl ezberlediğini biraz da olsa yakından görme fırsatı elde ediyoruz. Bahsettiğimiz bu anları haberimizin girişinde yer alan videoda bulup sizler de seyredebilirsiniz.