reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen fabrika yatırımı için şimdi de dördüncü bir ülke sürece dahil oldu

Uzun süredir beklenen Volkswagen fabrika yatırımı geciktikçe var olan dedikodular iyice artarken, şimdi de bir komşumuz daha sürece dahil oldu.

Volkswagen Türkiye yatırım süreci artık otomobil piyasasının dışına da ilgi duyan okuyucuların bilememe gibi bir ihtimali kalmadığı karışıklıklarla gündemde kalmaya devam ediyor. Yatırım açıklamalarının resmileşmesi ve ülke içerisinde şirketin dahi kurulmasının ardından yapım aşamasına geçilmesi beklenilen fabrikanın şu an askıda kalmışlığı da sürekliliğini devam ettiriyor. Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı neden gösterilerek alınan bekleme kararıyla birlikte Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi ülkelerin de yarımı kendi ülkelerine çekmek için ciddi hamleler yaptığı da yine masada görünen detaylar arasında. Tüm bunların ardından iyice arap saçına dönen beklentilere bugün itibarıyla bir yeni isim daha ekleniyor. Bize çok da yabancı olmayan bu isimse komşumuz Yunanistan olarak ajanslara düşmüş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan, bakanlık üzerinden açıklama gerçekleştirdi

Kısa süre içerisinde tüm dünya basınında yankı bulan açıklamanın merkezinde ise Yunanistan Gelişim ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis var. Katıldığı bir televizyon programında süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan Georgiadis, ülkesinin bu yatırımla ilgili çok istekli olduğunu ve bunu artık net bir şekilde dile getirdiklerini ifade etti. “Yunanistan bu yatırım için yarışın içerisinde olacak rekabetçi ülkelerden birisidir.” ibarelerine yer veren bakan, Volkswagen ile devam eden görüşmelerden dolayı daha ayrıntılı bilgi paylaşamayacağını da sözlerine ekledi. 2022’de hizmete girmesi planlanan ve yılda 300.000 adetlik üretim kapasitesiyle öne çıkan tesis için alternatif arayışı içerisinde olmadığını dile getiren Volkswagen cephesinin sürecin sonunda nasıl bir hamle yapacağı hala merak konusu.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf