reklamı kapat

POPÜLER

Oyak Renault

Beklenen gelişme; Oyak Renault, üretime tekrar mı başlıyor?

Türkiye’nin en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Oyak Renault, koronavirüs salgını yüzünden duran üretimi hakkında kritik bir açıklama yaptı.

Koronavirüs salgını otomotiv sektörünün son 3 ayını oldukça olumsuz etkiledi. Küresel anlamda neredeyse bütün markaların üretimi, öyle veya bu şekilde aksadı. Sağlık endişeleri sebebi ile kapanan fabrikalar, aksayan tedarik zincirleri ve lojistik problemleri markaları zor duruma soktu. Ancak salgının etkisini kaybettiği veya stabilleştiği bölgelerde bu olumsuz tablo yavaş yavaş kayboluyor. Örneğin Çin’de otomobil üretimi tekrar başladı. Showroomlar tekrar hizmete girdi. Ülkemizde de böyle bir sevindirici adım atıldı. Oyak Renault, 27 Nisan Pazartesi günü, üretime tekrar  başlayacaklarını duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyak Renault açıklama yaptı

“Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır. Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır.

Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık.

Üretimimize verdiğimiz geçici ara sırasında yapılan çalışmalar kapsamında, personel servisleri, üretim hatları, tüm çalışma ve ortak kullanım alanlarında sosyal mesafeyi ve korunma tedbirlerini kapsayacak şekilde gerekli önlemler alınmıştır. Bunlara ek olarak, ekiplerin çalışma saatleri de sosyal teması en aza indirecek şekilde yeniden planlanmıştır. Hijyen kuralları ve koruyucu önlemler hassasiyetle uygulanmaya devam edecektir.Ayrıca, uyulması gereken yeni çalışma kuralları ve önleyici tedbirler konusunda tüm çalışanlarımız bilgilendirilmiş ve birim yöneticilerimize yönelik eğitimler gerçekleştirilmiştir. Üretime başlayacağımız ilk gün, tüm çalışanlarımız bu eğitimleri tamamlayıp işbaşı yapabilecektir.”

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf